29. kolo, So 09.06 17:00

17. kolo, So 16.06 17:00

FC HLUČÍN

Muži: MFK Frýdek-Místek - 1.SK Prostějov 3:1

V posledním zápase skupiny D Tipsport ligy jsme ve Frýdku-Místku změřili síly s domácími fotbalisty. Na postup ze skupiny jsme mohli pomýšlet pouze v případě vítězství o šest branek. Skóre otevřel Kroupa, nakonec jsme ale odešli poraženi 1:3.

MFK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 27. Šumský, 54. Hruška, 84. Honiš – 14. Kroupa
Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler. Diváci: 110.

Sestavy:

MFK Frýdek-Místek (1. pol.): Mihálek – Biolek, Bialek, Memić, Švrček – Ondráček, Willwéber, Bala, Nzembi – Krčula, Šumský. (2. pol.): Buček – Chumar, Literák, Honiš, Slaninka – Grussmann, Dramé, Chvěja, Hruška – Varadi, Duda. Trenér: Martin Pulpit.

1.SK Prostějov: Jícha – Hirsch, Machynek, Rus (79. Popelka), Sečkář – Koudelka (79. Marčík), Fládr (46. Hapal), Pančochář (72. Petržela), Langer (62. Šteigl), Píchal (72. Zapletal) - Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Hned v první minutě prověřil Mihálka v domácí brance centrem Koudelka a byl z toho roh. Ten to zkoušel ještě několikrát, ale bez valné odezvy ve vápně. Té se ostatně nedostalo ani přízemnímu centru Duvala na druhé straně.

Po necelé čtvrthodině hry našel Hirsch centrem ideálně Kroupu a ten hlavičkou do protipohybu brankáře otevřel skóre. Mihálek se pak protáhl po další vydařené technické střele pod břevno, domácí Bala po centru Biolka nemířil přesně. Koudelkův průnik do šestnáctky hasil strážce domácí svatyně.

Ještě před vypršením půlhodiny hry bylo srovnáno. Biolek zprava posunul míč Krčulovi, ten našel lépe postaveného Šumského, který příležitost neprováhal. Do poločasu si ještě Pančochář vytvořil dobrou pozici, ale netrefil prostor branky, Koudelka z otočky jen vyzkoušel pozornost Mihálka.

Po změně stran pálil Píchal z hranice velkého vápna těsně mimo branku. Po osmi minutách druhé půle Bala důrazem vybojoval míč a Hruška vystřelil přesně k levé tyči. V průběhu druhé půle zlobil na hrotu domácích Varadi, k zakončení jej ale naše obrana nepustila.

Šest minut před koncem po rohovém kopu vrátil Varadi míč před branku a Honiš jej dopravil za Jíchova záda. Z protiútoku jsme mohli vstřelit kontaktní branku, na centr Zapletala skákali Kroupa i Šteigl, míč ovšem skončil pouze na břevně.

Hlasy po utkání

Trenér Oldřich Machala viděl oboustranně kvalitní utkání. "Vedli jsme 1:0, ale pokazili jsme si zápas sami. Udělali jsme dvě hrubé chyby, kdy stačilo pouze odkopnout balón. Soupeř toho samozřejmě dokázal využít, třetí branku jsme dostali po nepovedené střele, zatímco my neproměnili dvě tutové šance. Nejvíce mrzí fakt, že dostáváme branky ze situací, které nelze klasifikovat jako gólové. Tohle musíme zvládnout, jakmile se s tímto vypořádáme, budeme zápasy vyhrávat. Dnes byli vidět zkušení hráči, Kroupa si odvedl svoji práci, Pančochář hrál uprostřed hřiště dobře do šedesáté minuty, pak už ubývaly síly, protože dlouho netrénoval. Účast v Tipsport lize hodnotím celkově kladně, i když jsme dva zápasy prohráli. Opakuji, mrzí mě situace, kdy za vedení nebo remízového stavu nabídneme soupeři situace, které zprvu nejsou gólové, pak podle toho vypadá výsledek. Příští týden potrénujeme kondici, poté plynule přejdeme na taktickou přípravu," poodhalil další plány náš trenér.