12. kolo, Út 30.10 15:30

FK VARNSDORF

14. kolo, So 03.11 14:00

Zveme diváky na utkání s Vyškovem!

V sobotu od 16 hodin je na pořadu další domácí utkání, tentokrát v něm přivítáme fotbalisty ze sousedního Vyškova. Nejlepší pozvánkou je kromě předpovědi krásného počasí i slosování vstupenek o hodnotnou cenu.

Zápasy obou celků mají svůj zvláštní náboj, protože ve Vyškově je stále patrná prostějovská fotbalová stopa. I když přes zimu do tohoto klubu přibyla ze všeho nejvíc stopa africká.

První setkání obou soupeřů na podzim skončilo jasným vítězstvím našich barev, přestože se hrálo na vyškovském trávníku. Eskáčko rozhodlo o třech bodech už v prvním poločase, hned po přestávce pečetil vítězství třetím gólem Kroupa. Zajímavostí je, že jedinou branku Vyškova vstřelil v poslední minutě utkání právě Jan Koudelka.

Druhou možnost na vzájemné otestování před jarní sezónou měly týmy počátkem února už v poněkud odlišném složení. Branku opět vstřelil Koudelka, jenže už v našem dresu, ani jeho branka z penalty spolu s Píchalovou však nestačila na dvojí trefu ex-prostějovského Matochy a jednu Zoueho. Trenér Vyškova Jan Trousil si tenkrát pochvaloval defenzivu i zlepšenou práci v útoku.

Na jaře se zatím Vyškovu příliš nedaří, dlužno však poznamenat, že narazil na kvalitnější soupeře. V prvním kole ovšem utrpěl debakl 1:4 v Hodoníně, pak porazil Líšeň, remizoval v Kroměříži, aby v posledním kole prohrál doma s Velkým Meziříčím jasně 0:3. Na porážce se podílela sestava Machalický – Schneider, Odehnal (76. Kone), Přerovský, Matocha (46. Němeček), Kuncl, Toure, Tijani, Pospíšil, Jeřábek, Novotný (46. Studený).

„Budou čekat na naše chyby a hrát na brejky. Nám hra do plných moc nevyhovuje, ale musíme se na Vyškov dobře připravit,“ ví o nadcházejícím duelu trenér Oldřich Machala. K dispozici určitě nebude mít Suse, otázka visí nad Šteiglem, ostatní hráči by měli být na zápas v pořádku.