12. kolo, Út 30.10 15:30

FK VARNSDORF

14. kolo, So 03.11 14:00

Navážeme na poslední domácí zápas se Žižkovem?

Teprve podruhé v novodobé historii se na našem stadioně Za Místním nádražím představí tým se zajímavou historií. Viktoria Žižkov má bohatou 115 let dlouhou historii, která navíc v některých bodech připomíná právě tu naši. Velkých úspěchů totiž klub dosáhl ještě před druhou světovou válkou.

Výraznějších úspěchů pak Žižkov dosáhl až po vzniku České republiky, kdy deset let působil v první lize. V té době okusil také evropské poháry, ovšem až na jedinou výjimku neprošel přes první kolo. Po provalení korupční aféry se pohyboval mezi druhou a první ligou.

V Prostějově hrál Žižkov před rokem v polovině května. Tehdy už byl osud eskáčka v druhé lize zpečetěn, přesto na tohoto soupeře vzpomíná v dobrém. Díky dvěma trefám Hladíka v druhém poločase jsme nad nepříliš nadšeně bojujícím soupeřem zvítězili 2:0.

Přenesme se do současnosti. Pouhý bod ze dvou zápasů získala ambiciózní Viktorka, která je také jedním z aspirantů na trvalé místo v horní polovině tabulky. Start do soutěže mladému a dravému trenérovi Petru Mikolandovi příliš nevyšel. Jenže o to to budeme mít těžší.

Bývalý hráč, který okusil anglické nižší soutěže, byl na začátek soutěže hodně nabuzený. Vždyť utkání s Chrudimí bylo jeho prvním u profesionálního týmu mužů. Viktorka navíc díky losu začínala dvakrát na domácím hřišti. Ideální podmínky řádně oslavit 115. výročí klubu, jehož velkolepé oslavy připadly právě na uplynulý víkend.

Jenže změny v týmu, kam dorazil třeba levý obránce Michal Stříž, pocházející z Boskovic, který oblékal dresy Třince či Opavy, si evidentně v průběhu přípravy nestačily „sednout“. Žižkovští si zvolili pro přípravu kvalitní partnery, takže není divu, že první remízu zaznamenali až s Pardubicemi, porazili Vyšehrad a v generálce hráli bez branek s Bohemkou. Jak s úsměvem poznamenal trenér Mikolanda v rozhovoru pro náš zpravodaj, „zvučných jmen máme více, nejen Švejdíka, Podrazkého, Volka, Bazala, Batiochu, ale jsou to mladí hráči, kteří teprve zvuční budou.“

V prvním zápase se prosadil už po čtyřech minutách nebezpečný útočník Rondić, jenže Chrudim ještě v první půli srovnala z penalty a do konce zápasu měla právě ona výraznější šance. Stejně dobře začal Žižkov proti Českým Budějovicím, jenže hosté zápas otočili a zvítězili 2:1. V domácím dresu nastoupila sestava Hrubeš – Pardubský (58. Batioja), Žežulka, Švejdík, Mareš (46. Sintean) – Opluštil – Volek (46. Vilotić), Čermák, Podrazký, Urbanec – Rondić.

Po domácím matném startu se Viktorka bude určitě chtít chytnout venku. Naši fotbalisté to tedy rozhodně nebudou mít lehké, pokud se jim ovšem podaří hostům zabrnkat na nervy, mohli by z aktuálního rozpoložení Viktoriánů těžit.