st 8. 5. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 27. kolo

Branky: 64. Habusta, 89. Malec – 2. Nečas

Žluté karty: 50. Krch (Př.), 90+1. Elshaal (Př.)

Prostějov: Mucha – Látal (46. Slaměna), Ševčík, Bednár (86. Matocha), Harušťák – Habusta – Bartolomeu, Koudelka (C) (90+3. Mach), Šimek (86. Jamiu), Jaroň (46. Matoušek) - Malec

Příbram: Melichar – Brabec, Jahić, Fišl (C) – F. Matoušek (78. Čejka), Švestka, Coňk (86. Elshaal), Dav. Krch (63. Hudec), Antwi (78. Dudl) – Fall, Nečas

Rozhodčí: Černý – Caletka, Hurych

Obrovské drama zvládli fotbalisté 1. SK Prostějov ve 27. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Příbrami. V nesmírně důležitém utkání zvítězili 2:1, přestože po špatně odehraném prvním poločase prohrávali. Výrazně zlepšený výkon přinesl obrat, který korunoval v samotném závěru vítězným gólem Tomáš Malec.

Začátek utkání se domácím fotbalistům vůbec nepovedl. Než se stačili na hřišti dostat do tempa, inkasovali po přízemní střele Nečase a tato situace výrazně ovlivnila dění v prvním poločase.

Příbram byla lepším týmem a mohla přidat i gólovou pojistku. V 15. minutě Antwiho stačil na poslední chvíli odzbrojit Látal. Po dvou minutách se už hosté radovali, míč ale brankovou čáru nepřešel a s dorážkou Falla si už poradil brankář Mucha. Pak se hráči eskáčka přece jen herně trošku zvedli a byli aktivnější ve středu hřiště, do žádné brankové šance se však do přestávky nedostali.

Do druhého poločasu vystřídal Slaměna Látala a Jaroně Matoušek, který hned po příchodu na hřiště po centru z pravé strany hlavičkoval těsně vedle levé tyče. Domácí se snažili dostat soupeře pod trvalý tlak, několikrát jejich úsilí překazila vlastní špatná přihrávka. V 57. minutě se dostal do zakončení po závaru v příbramském pokutovém území Koudelka, s jeho pokusem si poradil Melichar.

O chvíli později nabídku Koudelky vrátil od zadní tyče Harušťák, obrana hostů byla připravená. Příbram mohla přidat pojistku po hodině hry, při zakončení Nečase skvěle zasáhl Bednár a střelu Krcha z osmnácti metrů srazila obrana na roh.

Vyrovnání přišlo po ukázkové akci celé ofenzivy v 64. minutě. Malec našel volného Slaměnu a jejich práci dokončil Habusta. Domácí převaha byla hodně citelná, už o minutu později pokus Harušťáka zastavila hostující defenziva. Pak hlavička Matouška přeletěla o půl metru břevno. Dvacet minut před koncem se k nebezpečnému zakončení dostal Bartolomeu, jeho dělovku Melichar dokázal vyrazit. Na druhé straně se hnal do brejku střídající Hudec, na toho vyzrál parádním obranným zákrokem Ševčík. Šance střídala šanci. Příbramská obrana na poslední chvíli odvrátila centr Slaměny před nabíhajícím Matouškem. V 85. minutě ještě hosty od pohromy zachránil po dělovce Šimka Melichar, v úplném závěru ale po velkém závaru otočil výsledek Malec, který odražený míč poslal přesně do levého rohu příbramské sítě.

Hodnocení Radima Kučery:

„První půlka se nám vůbec nevydařila. Nemohli jsme se dostat do zápasu, nervozita byla velká, inkasovaný gól nás úplně vykolejil. V poločase jsme si v šantě něco řekli a výkon byl diametrálně odlišný. Povedly se střídání, pomohla bouřka v kabině. Zatlačili jsme soupeře do obrany. Góly jsme skoro za brankovou čáru donesli. Zápas měl dobrý konec, bylo to ale pro všechny nesmírně náročné. Tým za tím šel, máme extrémně důležitou výhru, možná klíčovou.“