FC ZLÍN - 1. SK PROSTĚJOV 2:2 (1:0)

Branky: 44. Vukadinovič, 54. Reiter – 58. Matoušek, 80. Kolář (vl.)

Zlín: Dostál (46. Rakovan) – Kolář, Simerský, Černín (46. Čelůstka) – Holík (46. Fantiš), Janetzký, Švach (46. Cedidla), Pidro (63. Ovesný) – Reiter (63. Hamalčík) , Schánělec (63. Ndiaye), Vukadinović (63. Bobčík).

Prostějov: Mucha – Harušťák, Bednár, Štěrba (46. Látal), Zapletal – Matocha (67. Habusta), Slaměna, Mach (67. Koudelka), Kulig (46. Jaroň) – Matoušek (67. Bartolomeu), Jamiu.

Kvalitní přípravné utkání odehráli fotbalisté 1. SK Prostějov proti Zlínu a v souboji s týmem z nejvyšší soutěže obstáli. Na hřišti ve Spytihněvi uhráli remízu 2:2, když dokázali zlikvidovat průběžnou ztrátu dvou branek.

Přestože se hosté od začátku snažili o aktivní napadání rozehrávky soupeře, dostali se fotbalisté Zlína už v první desetiminutovce do několika příležitostí. Po zakončení Vukadinoviče musel zasahovat Mucha, Reiterův ostrý pokus těsně minul branku. V 18. minutě přišla první velká šance domácích. Z úhlu pálil Vukadinovič, prostějovský gólman byl ale na místě.

Eskáčko zahrozilo po dvaceti minutách. Jamiu šikovně hlavou prodloužil dlouhý aut do pokutového území, na zadní tyči mu ale chyběl spoluhráč. Po deseti minutách centr Matouška na Matochu zablokovala obrana. Minutu před pauzou dostal na křídle až příliš prostoru Vukadinovič a parádní střelou na zadní tyč trefil přesně šibenici Muchovy branky – 1:0.

V 52. minutě zakončil povedenou kombinaci Látal, domácí brankář byl ale na zemi včas a vzápětí udeřilo na druhé straně. Po centru Vukadinoviče se trefil Reiter. O čtyři minuty později si ale našel ideální prostor za obranou Zlína Matoušek a parádně přeloboval Rakovana.

Prostějov na svého protivníka zatlačil a pokoušel se o vyrovnání. V 69. minutě těsně minul branku Jaroň a do dobrého zakončení se dostal i Bartolomeu, kterému pokazil radost Rakovan. Aktivita se hráčům eskáčka vyplatila deset minut před koncem, když si centr Koudelky srazil do vlastní branky Kolář. V 86. minutě mohl dokonce výsledek otočit Jamiu. Po sklepnutí Jaroně se však netrefil mezi tyče.

Radim Kučera – trenér 1. SK Prostějov:

„Musím říct, že celkově se mi zápas líbil. Hráli jsme aktivně i po velké zátěži v tréninku bylo vidět, že kluci do zápasu dali všechny své síly. Soupeř byl kvalitní, ještě lepší byl možná terén. Krásná tráva, na takovém pažitu jsme ještě letos nehráli. Potěšili mě hráči, kteří v poslední době nedostali příliš velký prostor. Ukázali, že kádr je kvalitní a v případě potřeby mám kam sáhnout. Líbily se mi i některé individuální výkony, třeba Patrik Slaměna hrál opravdu s velkou chutí. Zápas ukázal i některé nedostatky. Třeba první inkasovaný gól byl laciný, to si musíme pohlídat. Výsledek průběhu odpovídá, můžeme být spokojeni. Teď ještě výkon přenést z přípravného do mistrovského zápasu.“