Národní fotbalová ligaFAČR
FNL: 1.SK Prostějov - MFK Vítkovice...neděle 28.5., 15:00 hod. :::

Příprava: 1.SK Prostějov - 1. FC Viktorie Přerov 1:0

14.01.2017 15:12 | V podstatně lepších povětrnostních podmínkách jsme divizního soupeře sice jednoznačně přehráli, zakončení bylo ovšem žalostné. Jediná branka tak nakonec padla po hrubé chybě přerovské obrany.

1.SK Prostějov - 1. FC Viktorie Přerov 1:0 (1:0)
Branka: 36. Čtvrtníček

Sestava I. pol.: Halouska - Hirsch, Sus, Machynek, Hýbl - Schmidt, Langer, Petržela (30. Fládr) - Hladík, Píchal, Čtvrtníček.

Sestava II. pol.: Halouska (51. Neoral) - Machálek, Machynek, Rus, Pančochář - Schmidt (60. Přikryl), Skwarczek, Fládr, Zapletal - Nekuda, Sečkář.

V prvním poločase trenéři zkoušeli opět rozestavení 4-3-3, které přineslo dostatečný tlak směrem k soupeřově brance, početné šance především v podání Čtvrtníčka ovšem skončily bez využití. Střelecky aktivní byl Schmidt i Langer, jehož pokus z přímého kopu ovšem skončil přímo v náručí přerovského gólmana.

O osudu první půle a nakonec i celého utkání tak rozhodla výstavní minela přerovského kapitána. Ten v tísni zahrával malou domů tak nešťastně, že ji vystihl Čtvrtníček a po obejití soupeřova brankáře skóroval do prázdné branky. Stinným momentem bylo odstoupení Petržely, u něhož je podezření na svalové zranění.

V druhém poločase zaujaly křídelní průniky Sečkáře a Přikryla, ovšem bez potřebné efektivity. Jeden Sečkářův centr lízal hlavičku Nekudy, náš útočník měl ale přece jen k balónu daleko. Fládr se neohroženě prodral vápnem, koncovka ovšem také chyběla. Přímý kop stejného hráče vytěsnil nad břevno přerovský gólman.

Na druhé straně při ojedinělém protiútoku nastřelil divizní soupeř břevno, a tak byl nakonec dnešní oslavenec Dominik Neoral rád, že udržel čisté konto i při té nudě mezi tyčemi...

Hlasy po utkání:

"Takhle to, co si pamatuji, dopadá vždy, když hrajeme se slabším soupeřem a máme tvořit hru. Tohle utkání se nám opravdu příliš nepovedlo a předpokládám, že nasazení bude proti Slovácku nesrovnatelně lepší," poznamenal po zápase obránce Martin Hirsch.

"Ve Vyškově jsem na podzim hrál na obou krajích zálohy, takže zatím pokračuji na stejném postu. Musím se víc soustředit na přepínání z útočné do obranné fáze, tady v druholigovém týmu je to mnohem důležitější a ve větší rychlosti," svěřil se s pocity po utkání Michael Sečkář.

"Na oslavu narozenin bych si představoval lepší fotbalový dárek, v tomto případě čisté konto nebylo velké umění, i když soupeř párkrát zahrozil a mohli jsme se odtud z Vyškova vracet i s řádně protaženými obličeji. Jsme pořád na začátku přípravy a zásadnější prověrky teprve přijdou. Tentokrát nemáme o motivaci nouzi ani my brankáři, ale k profesionálnímu fotbalu konkurence patří a je to dobře," ví jeden z adeptů na místo mezi tyčemi Dominik Neoral.

foto