znojmo

Áčko v sobotu přivítá fotbalisty Znojma

Po špatném výkonu na Žižkově a třech těžkých utkáních s favority soutěže bude sobotní druhý domácí zápas se Znojmem pro nás nadmíru důležitý. Jak se v podobných situacích říká, půjde de facto o šest bodů. Už si nemůžeme dovolit zaváhat, zvlášť na domácí půdě. Odrazit se přitom můžeme od podzimního úspěšného vystoupení na jihu Moravy.

Náš tým dokázal v prvním vzájemném měření sil tohoto ročníku vytěžit z minima maximum, ze dvou střel na branku se ujala ta po hodině hry, kdy Koudelka prokázal svou individuální techniku i přesné zakončení.

Nejcitelnější změnou od podzimní části prošel znojemský tým na místě hlavního trenéra. Leoše Kalvodu, který se přesunul na místo sportovního ředitele, vystřídal František Šturma. Už před sezónou se v kádru objevilo šest nových hráčů, mezi nimi z Ružomberka střelec vítězného gólu proti Žižkovu Kunca.

Znojmu se v průběhu března zranilo několik hráčů, na což bylo vedení klubu nuceno reagovat. V reprezentační pauze přivedlo tři nové hráče, amerického záložníka Connera a dva ghanské fotbalisty, útočníka Kuffoura a rovněž záložníka Mensaha.

Znojmu se na jaře daří určitě lépe než na podzim, na který by Jihomoravané nejraději zapomněli. V Jihlavě dlouho sahali po remíze a podlehli až brankou v závěru utkání, následně doma rozstříleli Chrudim 6:1. Další bod si přivezli po remíze 1:1 z Třince a konečně minulý pátek doma porazili nejtěsnějším rozdílem Viktorii Žižkov. V tomto utkání nastoupila sestava Buček – Šmehyl, Avdić, Cuković, Cihlář – Mudra (71.Maksić), Dramé (51.Harmon), Conner, Machalík, Kunca – Beganović (62.Kuffour).

Kromě dlouhodobě zraněných Brédy se Šteiglem bude určitě chybět vykartovaný Janíček, k dispozici naopak budou Sus, Polák a Pančochář. Na vše výše uvedené budou ale muset ti hráči, kteří v sobotu odpoledne nastoupí, zapomenout. Ať je soupeř jakýkoli, musí se soustředit na svůj výkon a vyhrát.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *