Adam Ševčík

Adam Ševčík

Do Prostějova přišel na sklonku zimní přestávky jako střelec pro posílení útoku, zápas na Žižkově mu ale nevyšel, stejně jako celému týmu. Od té doby Adam Ševčík čekal na svou příležitost, která se objevila deset minut před koncem utkání se Znojmem. Vystřídal dvojnásobného střelce Kroupu a i on se brzy zapsal do střelecké listiny.

Jaké jsou tvoje dosavadní dojmy z prostějovského angažmá, které prožíváš spíše na lavičce?

Je to samozřejmě pro mě těžké, při příchodu do Prostějova jsem čekal, že budu hrát víc. Situace je ale prostě taková, jaká je, takže jsem o to raději, když se dostanu na hřiště a mohu jakkoli týmu pomoci. Teď se mi podařilo dát gól, za což jsem rád, ještě ke všemu ve vítězném utkání.

Střídal jsi na posledních deset minut, věřil jsi, že se tak brzy můžeš zapsat do střelecké listiny?

Jako útočník věřit musím, je potřeba se něčím chytit. Tento zápas byl už ve fázi, kdy bylo rozhodnuto, a z brejků jsme si vytvářeli šance. Vošahlík mi dal krásný balón před prázdnou bránu a stačilo jenom nastavit nohu.

Co se během uplynulého týdne v kabině událo, že mužstvo bylo jako vyměněné?

Já jsem přišel v zimě, takže jsem popravdě ani netušil, že ta série bez vítězství je až tak dlouhá. Nedá se vymlouvat na to, že jsme měli dosud těžší soupeře. Teď jsme si prostě řekli, že už musíme doma bodovat, a že už to po těch dvanácti zápasech musí někdo odnést. Odneslo to Znojmo, a dost tvrdě.

Tomáš Kaláb

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *