Martin Slaninka

Martin Slaninka

Na levém beku dostal v zimě konkurenci v podobě navrátilce Michala Zapletala, takže si zápas proti Znojmu v základní sestavě užíval. Navíc se Martinu Slaninkovi podařilo dát velmi nevšední gól přímo z rohového kopu. Jak nám řekl, je to pro něj téměř rutina.

Vstřelil jsi už někdy takovou branku?

Takových gólů jsem dal už několik v mládežnických kategoriích i u mužů, v Žilině jsem dal takový, takže mi to tam z rohů dost padá.

Takže to je taková tvoje specialitka?

Dá se říci, že ano, takových pět gólů jsem takto dal určitě.

Přitom na rozehrávky rohových kopů příliš nechodíš?

Právě teď nehrál ani Dyma Žikol, ani Michal Zapletal, takže jsem měl já za úkol kopat standardní situace. Ty předtím se mi nepovedly, ale jedna tam naštěstí spadla, a byl to před koncem poločasu důležitý gól.

Jak jsi viděl tento nesmírně důležitý zápas ze svého pohledu?

Šli jsme od začátku za vítězstvím, bylo to myslím jasně patrné, vyhrávali jsme každý souboj, sbírali jsme každý odražený míč, a to je základ úspěchu. Zaslouženě jsme vyhráli.

Aby nezůstalo jen u ojedinělého výsledku, je třeba v nastoupené cestě pokračovat…

Doufám, že zlepšený výkon potvrdíme i v Ústí nad Labem, zápas venku budeme asi hrát trochu jinak, ale to nasazení tam nemůže chybět. Pak věřím, že to zvládneme.

Jak se ty sám cítíš na jaře co do osobní formy a pohody?

Teď jsem stál dva zápasy, pomohlo mi to, dal jsem si věci v hlavě do pořádku, a dnes na hřišti to bylo vidět. Jsem rád, že mi trenér dal opět šanci a myslím si, že jsem ji využil.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *