Ústí nad Labem

Jeden gól v Ústí na body nestačil

Naši fotbalisté nedokázali výsledkově navázat na vysoké domácí vítězství nad Znojmem a ze severních Čech si odvážejí porážku 1:2. První poločas ovlivnil brzký gól domácích, kteří následně sršeli aktivitou a vytvořili si několik dobrých šancí. Díky Vošahlíkově trefě jsme ovšem pět minut před přestávkou vyrovnali. Druhý poločas už nepřinesl tak kvalitní fotbal, domácí v něm ale strhli vítězství na svoji stranu. Kaňkou zápasu bylo vyloučení Janíčka za dvě žluté karty.

FK Ústí nad Labem – 1.SK Prostějov 2:1 (1:1)

Branky: 7. a 69. Brak – 40. Vošahlík

Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Melichar
ŽK: 36. Jan Peterka – 5. Martin Sus, 51. Tomáš Janíček, 60. Jan Polák, ČK: 84. Tomáš Janíček

Diváci: 528

Sestavy

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – D. Richter (90. Valenta), J. Peterka, Miskovič – Krátký, Šup (62. Matějka), D. Procházka (81. Prošek). Trenér: Aleš Křeček

1.SK Prostějov: Le Giang – Machynek (75. Biolek), Janíček, Schuster, Slaninka – Sus (47. Koudelka) – Píchal, Vošahlík, Polák, Lutonský – A. Ševčík (72. Kroupa). Trenér: Oldřich Machala

Domácí Arma začala aktivně a vytvořila si sérii rohových kopů. Už po šesti minutách hry předvedla pohlednou kombinační akci, kdy Krátký poslal míč za obranu Richterovi, ten našel na opačné straně Braka, který povedenou střelou otevřel skóre – 1:0.

Domácí rychlý gól pochopitelně uklidnil a pokračovali v ofenzivním snažení. Procházka ani Pimpara nebyli dostatečně přesní, byť chyběly jen centimetry. Velké chvíle ovšem zažíval náš gólman Le Giang. Nejprve pokryl Miskovičův přímý kop, Šupovu střelu z ostrého úhlu vyrazil na roh a v polovici prvního dějství na něj šel dokonce Procházka sám! Náš gólman zkušeně zmenšil střelecký úhel, takže se míč vůbec nevešel mezi tři tyče.

Po půlhodině hry mířil z dalšího přímého kopu pod břevno Strada, ale Le Giang bravurně vyrazil míč na roh. Po nevýrazných možnostech Píchala či Slaninky najednou udeřilo na druhé straně. Po Slaninkově rohu nezaváhal Vošahlík a míč uklidil k bližší tyči Lindrovy branky – vyrovnáno 1:1!

V druhém poločase nastoupil místo defenzivního Suse ofenzivní Koudelka, jenže otáčet se opět musel Le Giang. Slaninka z přímého kopu vystřelil do ragbyové části branky. Hra neměla takový spád jako v první půli, až před vypršením sedmdesáté minuty se začaly dít věci. Nejprve Matějka nastřelil břevno a vzápětí se z nenápadné akce střelecky prosadil opět Brak – 2:1.

Na ploše začaly plát emoce, které vyvrcholily po vyloučení stopera Janíčka za dvě žluté karty. První si vysloužil za předloktí v soupeřově obličeji, druhou za zastavení slibně se rozvíjející akce Matějky, který by jinak pílil sám na Le Gianga.

Tři minuty před koncem mohl vítězství pojistit Matějka, jenže ten v brejku minul branku. V nastavení upadl v domácí šestnáctce Vošahlík, naše lavička se dožadovala penalty, ale nebyla vyslyšena. Tlak v posledních minutách zápasu už vyrovnání nepřinesl.