zápas_sokolov

Muži dnes doma nastoupí proti Sokolovu

První ze dvou tzv. „anglických“ týdnů čeká všechny účastníky Fortuna:národní ligy v předvelikonočním týdnu. Naši fotbalisté budou hrát nejprve doma proti Sokolovu, v sobotu se pak představí na hřišti Pardubic. Zadání je jasné, doma porazit Sokolov a případně přívézt nějaký ten bodík z města perníku.

Sokolovu máme oplácet těžkou podzimní porážku 0:3 ze zápasu, který se nám na západě Čech vůbec nepovedl. Před dvěma lety jsme v prvním jarním kole Baník porazili 1:0 brankou Sečkáře a právě tento jediný zápas to vypadalo, že bychom snad i mohli pomýšlet na záchranu.

Baník přišel přes zimu o čtyři hráče, přičemž Jakubov se vrátil zpět do slavnějšího Baníku na Moravě, Vašíček do Sigmy a Ševčík hostuje právě v dresu Prostějova. Přišli Holek jako volný hráč a Novák z Mladé Boleslavi.

Sokolov zažil stejně mizerný vstup do jarní části jako eskáčko. V prvních čtyřech zápasech nebodoval, prohrál postupně v Hradci Králové, doma s Varnsdorfem, v Jihlavě a především doma s Chrudimí, což bylo hodně nečekané a tato porážka asi nejvíc mrzela. První bod vydolovali baníkovci na Žižkově a o víkendu porazili doma Třinec nejtěsnějším rozdílem 1:0. Do utkání nastoupili Belaň – Mejdr, Čihák, Ševčík, Dvořák II. – Machek, Glaser – Štípek (86. Ruml), Novák (78. Beránek), Liener (73. Hlavatý) – Vávra.

Právě v domácím zápase se Sokolovem bude trenéru Machalovi chybět na stoperu zkušený Janíček, do základu by se měli vrátit Kroupa s Koudelkou. Vše ale bude záležet od aktuálního zdravotního stavu jednotlivých hráčů.

Poslední vzájemný zápas

22. 9. 2018: FK Baník Sokolov – 1. SK Prostějov 3:0 (2:0)

Branky: 2. A. Ševčík, 25., 81. Liener

Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár; ŽK: 11. Čihák, 47. Glaser, 61. Štípek – 56. Žikol, 60. Polák, 67. Sus, 80. Slaninka, 85. Koudelka.

Diváci: 545.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, A. Čihák – Glaser, Štípek (78. Ruml), Liener (86. Hlavatý), Vávra – Jakub Dvořák II., A. Ševčík (74. Voleský). Trenér: Pavel Horváth.

1. SK Prostějov: Bréda – Machynek, Sus, Schuster, Slaninka – Koudelka, Pančochář (46. Pernackij), Polák, Žikol (71. Kovařík), Píchal (58. Hapal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *