Milan Lutonský

Milan Lutonský

„Dobře jsme věděli, o co hrajeme,“ potvrdil levý záložník Milan Lutonský

Každý zápas lze poctivě odpracovat a přitom dotyčný nemusí být pro divácké oko příliš viditelný. V případě Milana Lutonského se v zápase s Táborskem spojily obě premisy v jednu, protože využíval rychlostních dispozic v podpoře ofenzivy a nešetřil střeleckými pokusy, byť jim chyběla větší přesnost.

Od zápasu se Zbrojovkou se objevuješ v základní sestavě, v čem byl tento zápas pro tebe specifický?

Byl to samozřejmě náročný zápas, věděli jsme, o co hrajeme. Z toho pohledu bylo nezbytné se na zápas dobře připravit, koncentrovat se a neudělat zbytečnou chybu, abychom nepustili Táborsko do vedení. Šlo nám de facto o šest bodů. Nastoupil jsem na svém postu na levé straně. Minule se musela řešit situace kvůli karetním trestům, takže jsem nastoupil na hrotu, pak jsme se vyměnili s Davidem Píchalem. Důležité, že jsme to všichni zvládli, vytvořili si šance, některé centry jsme ale nedohráli.

Obdržet gól téměř do šatny není nikdy příjemné, zatrnulo vám v tom okamžiku?

Vyrovnávací gól samozřejmě mrzel, protože navíc stopera Táborska ošetřovali a soupeř tak hrál v tom okamžiku v deseti. Ani tak se nám to nepodařilo pohlídat. Přitom jsme věděli, že standardní situace mají dobré, což se potvrdilo. Vstup do druhého poločasu sice nebyl z naší strany nejaktivnější, ale postupem času jsme se dostávali do hry. Vzadu jsme si dobře nahrávali, kombinovali jsme a z toho pramenily šance. Ke konci zápasu se Táborsko snažilo vyvinout tlak a mělo nějaké situace, na druhou stranu otevřelo obranu.

Už o poločase byla znát víra ve své schopnosti a v to, že Táborsko je k poražení…

Už v první půli bylo vidět, že jsme měli ze hry víc, Táborsko si velké příležitosti nevytvořilo. Byli jsme silní na balónu a věřili jsme si a bylo to o tom, abychom běhali, nabízeli se, hráli aktivněji bez balónu a dali vítězný gól.

Jak jsi viděl vítěznou trefu Koudelky?

Vše začal rychlý protiútok, kdy Honza Polák na středu hřiště vybojoval balón, posunul míč Honzovi Koudelkovi do strany, ten si míč navedl na střed. Nevím, jestli si dokonce gólman nesáhl na balón, každopádně to byla ale dobrá trefa.

Je potěšující, že domácí zápasy vycházejí, podaří se konečně dobrý výsledek i venku?

Když pominu první zápas na Žižkově, který nám vůbec nevyšel, tak jsme hráli se soupeři, kteří byli v tabulce výš. Ústí ani Pardubice nás nijak nepřehráli, v těchto zápasech se minimálně bod vydolovat dal. Dva body v tabulce samozřejmě chybí. Důležité je ale vyhrávat doma, věřím, že když ve Vítkovicích půjdeme do zápasu stejně jako dnes, že budem schopni nějaký bod dovézt.