Muži vezou z Vítkovic vítězství

S plným bodovým ziskem se dnes náš A tým vrací z utkání ve Vítkovicích. Díky trefám Jana Vošahlíka a Karla Kroupy Prostějov porazil domácí dvoubrankovým rozdílem a udělal tak rozhodující krok k záchraně soutěže..

MFK Vítkovice – 1.SK Prostějov 0:2 (0:1)
Branky: 22. Vošahlík, 72. Kroupa
Rozhodčí: Klíma – Batík, Pochylý; ČK: 77. Sus. ŽK: 45. Kaloč – 47. Machynek. Diváci: 549.

Sestavy:

MFK Vítkovice: Simkanič – Surzyn, Cverna, Mikula, Celba – Vasiljev, Holiš (46. Chvěja), Motyčka (79. Praus), Pašek (68. Januška) – Kaloč, Matěj. Trenér: Jiří Balcárek.
1.SK Prostějov: Le Giang – Slaninka, Schuster, Sus, Biolek (35. Machynek) – Lutonský, Polák, Vošahlík, Píchal – Koudelka (60. Žikol) – Kroupa (89. Pernackij). Trenér: Oldřich Machala.

První otestování debutanta ve vítkovické bráně Simkaniče přišlo už v první minutě, ale nijak razantní střela směřovala přímo doprostřed branky. To konečně o deset minut později zopakoval po rohu z dálky na druhé straně Holiš. Témuž hráči se po necelých dvaceti minutách hry zle nedařilo na půlce hřiště, využil toho Kroupa, který posunul míč doprava na Vošahlíka, jeho křížnou střelu ale zachytil Simkanič.

O chvíli později zaspala na pravé straně domácí obrana, míč se dostal k Vošahlíkovi, jehož lehce tečovaná střela zapadla k tyči domácí branky. Jenže brzy mohlo být vyrovnáno, když po rohu vrátil míč do vápna Vasiljev a Motyčka hlavou tečoval míč těsně vedle tyče Le Giangovi branky.

Naopak domácí mohli dostat druhý gól ještě do šatny. Cvernovi se podařilo odvrátit nebezpečí představované Píchalem, jenže míč si našel Kroupa a rozhodl se pro lob, kromě brankáře však těsně přehodil i samotnou branku.

Už pár minut po přestávce pálil z voleje po dobrém centru Matěj, jenže také jemu bylo břevno příliš nízko. Vzápětí Píchal dal vyniknout Simkaničovi, který jeho střelu vyboxoval na roh. Po vypršení hodiny hry tlak domácích vrcholil a vyrovnání bylo na spadnutí. Nejprve pálil Motyčka, odvrácený míč se vrátil na hlavu Paška a Le Giang musel hasit požár podruhé. Po sérii rohů měl na zadní tyči další šanci Cverna, jenže Le Giang opět pohotově reagoval.

Dvacet minut před koncem měl naopak šanci na zvýšení Kroupa po Slaninkově rohu, na přední tyči ovšem těsně minul. O dvě minuty později přišel ukázkový brejk eskáčka, Lutonský po levé straně potáhl balón, technicky nacentroval před branku a Kroupa pod padajícím gólmanem pojistil výsledek.

Situace se mohla ještě zkomplikovat, když unikajícího Matěje zadržel Sus a dostal rovnou červenou kartu. Naštěstí se tak stalo ještě před hranicí vápna a po přímém kopu do zdi napálil šikovně balón Kaloč, jenže Le Giang byl opět na místě. Pokus o lob těsně nevyšel ani Januškovi.

Konec zápasu doprovázely emoce, když po ataku loktem si musel nechat ošetřovat krvavé zranění Kroupa, který musel v závěru řádné hrací doby nakonec střídat. První jarní vítězství venku ale hosté uhájili.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala z hlediska vítězství hodnotil utkání samozřejmě pozitivně. „Jeli jsme sem s respektem k soupeři, protože Vítkovice hrají velmi dobře, mají výsledky, dělají body, z čehož vyplývalo, že nás čeká hodně náročný zápas. Na druhou stranu jsme už chtěli urvat nějaké body venku, protože se nám to nedařilo, i když výkony jako takové nebyly špatné. Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme gól, Vítkovice jsme nepouštěli do šancí. V druhém poločase jsme udělali chybu na polovině hřiště, z které mohl být gól v naší síti. Naštěstí jsme pak přidali druhou branku a zápas rozhodli, i když to vyloučení znamenalo komplikaci a museli jsme dobře bránit. Domácí jsme ale do zásadní šance nepustili. Máme třicet bodů a věřím, že už jsme zachráněni. Mužstvu bych chtěl poděkovat za kvalitní, dobrý výkon,“ poděkoval svým svěřencům.

Trenér Vítkovic Jiří Balcárek začal více zeširoka. „Viděli jsme utkání Prostějova v Ústí a Pardubicích, celý týden připravujeme mužstvo na to, že utkání bude bojovné, soubojové, že míč musíme dostat na zem. V prvním poločase jsme se vůbec nedostávali do hry. Měli jsme víc běhat, víc využívat křídelních prostorů, chybělo mi tam více nabídky, víc pohybu. Obě mužstva si nevypracovala žádnou šanci, gól nám vypadl, obránce se nechal obejít z pravé strany do středu hřiště a opět tečovaná střela, to na nás teď trochu padá. V poločase jsem hráče nabádal, abychom hráli fotbal a nenakopávali míče, protože soupeř má soubojové obránce. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, vypracovali si šance, tam se utkání lámalo. Z utkání jsem zklamaný, musím říci na rovinu, že výkony některých hráčů, o něž by se mužstvo mělo opírat, byly podprůměrné. A to jsme v jednom okamžiku měli tři dorostence na hřišti, což je v druhé lize paradox. Musíme dál pracovat na tom, abychom se posouvali dál, Prostějov vyhrál zaslouženě, má zkušené mužstvo,“ zakončil svoje vystoupení.