Jan Polák

O přestávce to s jeho podvrknutou nohou nevypadalo úplně nejlépe, ale Jan Polák chtěl hrát i ve druhém poločase a pomoci týmu svými zkušenostmi. To se sice dařilo, nakonec byl i on svědkem nečekaného závěru utkání. Pochopitelně jsme se zajímali, jestli něco podobného zažil za své bohaté kariéry.

Zažil jsi za svou bohatou kariéru podobný konec zápasu?
Takový úplně ne. Podobný obrat jsem si zažil s nároďákem při utkání s Tureckem, tam jsme vedli 2:0 a od Turků to byl dokonalý zvrat. Je to smůla, ale stává se to, je to velká škoda.
Z reakcí hráčů byl znát absolutní zmar, bylo zřejmé, kolik jste toho do tohoto zápasu dali…
Dali jsme do toho všechno. V případě vítězství bychom měli jistou definitivní záchranu. To se dařilo, bohužel se v závěru stalo to, co se stalo. Na druhou stranu je ale potřeba připomenout, že brankář nás v mnoha předchozích zápasech nejednou podržel. Je to takový paradox i pro něj.
Může se zakový konec zápasu projevit na nějakém negativním psychickém zlomu do zbývajících utkání?
Poslední dobou jsme odehráli dobré zápasy, takže věřím, že se to nijak neprojeví. Byl bych nerad, abychom si mysleli, že teda hotovo, musíme bojovat až do konce. Dokud nebude potvrzené, že jsme se zachránili ve druhé lize.
Jihlava aspiruje minimálně na baráž, tudíž na potenciální návrat do první ligy. Jak se ti soupeř jevil z tohoto pohledu?
„Zatím těžko říci, až se dostane do baráže, pak se teprve ukáže, jestli dokáže soupeře přehrát. První poločas tady byli takoví bojácní, měli jsme více ze hry, jenom jsme měli více využít možností, které jsme si vypracovali. I v druhém poločase se nám ještě šance naskytla, kdybychom je zúročili, zápas by se dostal do jiných dimenzí a k té závěrečné chybě nemuselo dojít. Anebo by k ní došlo, ale asi bychom se o ní nebavili.
O přestávce sis nechal ošetřovat nohu, ozvaly se přetrvávající problémy?
Ne, to vůbec ne. Na konci poločasu jsem skákal do hlavičky, soupeř mě trochu postrčil a já špatně dopadnul na druhou nohu, která se mi trochu podlomila. Takže mám trochu problémy zase jinde.