Z Varnsdorfu s cenným bodem

FK Varnsdorf – 1.SK Prostějov 0:0
Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Dohnálek; ŽK: 37. Kodeš – 4. Žikol, 33. Machynek, 62. Sus. Diváci: 505.

Sestavy:

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kouřil, M. Kubista, Heppner – Kodeš, Bláha – Rudnickij (77. Barac), Kocourek, Dordić (82. Rudzan) – Ondráček (72. Schön).Trenér: David Oulehla
1.SK Prostějov: Mucha – Slaninka, Schuster, Janíček (72. Pančochář), Machynek – Lutonský, Pernackij (59. Vošahlík), Sus, Žikol (65. Fládr), Koudelka – Ševčík. Trenér: Oldřich Machala

Utkání poznamenal fakt, že naši už nehráli ani pod sebemenším tlakem, což umožnilo hrát do jisté míry otevřený, ovšem nikoli bezstarostný fotbal. Porcalovu pozornost v bráně vyzkoušel už po pěti minutách hlavičkou Ševčík, který na hrotu nahradil Kroupu. Domácí gólman si po čtvrthodině hry poradil i se střelou Janíčka. Fotbal ve stylu nahoru, dolů se sice musel líbit, jenže žádná zásadní šance diváky v hledišti nerozehřála.
V následujících pasážích si domácí vytvořili tlak na naší polovině, zkoušeli to centry do šestnáctky, ale bez vytvoření si vyložené příležitosti. Před přestávkou likvidoval Kouřilův pokus po předchozí standardní situaci Mucha, na druhé straně zasáhl Porcal proti Koudelkově šanci. Domácí nebyli příliš srozuměni s Kocourkovým pádem na hranici vápna, jenže sudí Adámková raději poslala aktéry zápasu do šaten.
Po vstupu do druhého poločasu se eskáčku podařilo rozehrát první rohový kop, jinak Mucha bez problémů našel v rukavicích balón po přímém kopu domácích. Střelecky aktivní Janíček tentokrát mířil vysoko nad břevno. Domácí stále opticky kontrolovali hru, jenže šance si nevytvářeli. Přesný nebyl ani Schön na jedné straně ani Lutonský na druhé, přičemž jeho druhý pokus měl gólové parametry. A protože ani závěrečné centry Rudzana a Koudelky nikoho spřízněného v šestnáctce nenašly, skončil zápas bez vyložených šancí zaslouženě bezbrankovou remízou.

Hlasy po utkání

Náš trenér Oldřich Machala hodnotil utkání kladně. „S předvedenou hrou jsem spokojen. Byli jsme lepším týmem, pohyblivější, aktivnější, silní na balónu, vytvořili jsme si i první šanci utkání po centru Ševčíkem. Bohužel trefil přesně místo, kde stál gólman. Později šel Lutonský zprava sám na gólmana, jenže ani tuto šanci jsme neproměnili. Byla by to pověstná třešnička na dortu, ale i tak jsem s výsledkem a především předvedenou hrou proti silnému Varnsdorfu spokojen. Samozřejmě bylo utkání trochu ovlivněno faktem, že jsme se zachránili, takže jsme hráli uvolněněji, a také dostali šanci někteří další hráči, kteří mě svým výkonem zcela určitě nezklamali. Varnsdorf po celou sezónu prokazoval své kvality, proto je bod z jeho hřiště hodně cenný,“ upozornil Machala.