zápas_chrudim_fb_1

Domácí derniéra s Chrudimí

Aktuální ročník 2018/2019 se nezadržitelně chýlí ke konci, znamením čehož jsou mimo jiné i jednotné začátky dvou posledních kol, nově stanovené na 15 hodin. Domácí derniéru v našem případě obstará zápas s Chrudimí.

Berme to jako jedinečnou příležitost rozloučit se doma se zajímavými hráči, kteří se v našem dresu sešli na jarní sezónu s jediným úkolem, totiž udržet tuto soutěž i pro další ročník. V zápase půjde o co nejlepší umístění a také o napravení dojmu z prvního podzimního utkání.

To se totiž svěřencům trenéra Oldřicha Machaly krutě nepovedlo a po asi nejhorším výkonu podzimu v něm podlehli 0:4. Duel dvou nováčků tohoto ročníku bude důležitější pro hosty, protože ti ještě stále hrají o svůj hlavní cíl, kterým je rovněž záchrana soutěže.

Jarní část sice Východočeši nezačali příliš zvesela, ale první důležitý krok k vytčenému cíli udělala nejtěsnější výhra na půdě Sokolova. Následovalo vítězství nad Táborskem a remíza ve Varnsdorfu, po dvou porážkách pak senzační vítězství 4:3 doma nad Jihlavou. V důležitém domácím utkání s Třincem sice Chrudim podlehla 1:2, stejným poměrem ale vyhrála v zatím posledním utkání nad Vlašimí. Los byl k Chrudimi milosrdný, v posledním kole totiž přivítá doma zřejmě sestupující Žižkov.

Větší slabina týmu je v obraně, kde dostává poměrně dost gólů, výsledkem čehož je druhý nejvyšší počet obdržených branek. Naopak osmatřicet vstřelených branek je na spodní polovinu tabulky slušné číslo. V týmu nezáří žádné hvězdné posily, jeho základ tvoří hráči z ČFL, přesto mají záchranu soutěže na dosah ruky.

V zatím posledním kole nastoupila Chrudim v sestavě Mrázek – Řezníček, Vencl, Krčál, Hlavsa – Kesner, Sixta – Dostálek (87. Čáp), Rybička, Froněk (41. Langr) – Vašulín (76. Ujec).