Poslední kolo odehrajeme ve Vlašimi

Kruh jednoho fotbalového ročníku se uzavírá. Na jeho počátku jsme doma vítali Vlašim s napjatým očekáváním, jak vstoupíme po dvou letech do druholigových bojů, v úplném závěru v odvetě na hřišti soupeře už můžeme hrát s vědomím, že úkol je splněn a každý posun v tabulce blíže středu je psychická výhoda navíc.

Pikantní na setkání obou soupeřů je fakt, že v prvním červencovém utkání čaroval v brance Vlašimi Patrik Le Giang, který na jaře naopak zcela nečekaně hájil barvy našeho klubu. Prostějov doma díky Kroupově penaltě a Hapalově střele otočil výsledek, jenže z posledního rohového kopu v nastavení Vlašim přece jen srovnala. Remíza byla v té chvíli hodně krutá.

Vlašim mezitím změnila nejen brankářskou jedničku, ale i trenéra, na jaře totiž první vítězství vydřela až na konci dubna doma s Vítkovicemi. Odešel navíc i tahoun ofenzivy Hadaščok. Nepříjemná byla zejména domácí prohra 2:3 s Táborskem. Po nečekaném vítězství ve Varnsdorfu byl ovšem výsledkům opět konec. Přes nevalné výsledky celé jaro alternují v tabulce mezi devátým a desátým místem, tedy v klidu bez záchranářských starostí.

V předposledním kole hrála Vlašim na hřišti jednoho z kandidátů sestupu, Žižkova. Viktorka ovšem zabojovala, vydřela vítězství 2:0 a stále je ve hře o záchranu. Vlašim nastoupila ve složení Řehák – Pavlík (71. Badocha), J. Štochl, Červak, Mizerák – Skopec – Janda (62. Novotný), Blecha, Fortelný, Kučera (62. Mil. Kadlec) – Fotr.