Z Vlašimi vezeme vítězství a deváté místo

Díky Vošahlíkově trefě po necelé půlhodině hry jsme se rozloučili se soutěžním ročníkem 2018/2019 vítězstvím. Dobrým finišem jsme nakonec dosáhli až na deváté místo, které je v kontextu výsledků ostatních týmů nepochybně úspěchem. Druhé čisté konto vychytal brankář Filip Mucha.

FC Sellier&Bellot Vlašim – 1.SK Prostějov 0:1 (0:1)
Branka: 28. Vošahlík
Rozhodčí: Vojkovský – Lakomý, Mojžíš; ŽK: 36. Selemani – 77. Zapletal, 90.+3 Vošahlík. Diváci: 285.

Sestavy:

FC Sellier&Bellot Vlašim: Bačkovský – Blecha, Dao, Červak (46. Fotr), Mil. Kadlec – Kučera, Mizerák, Plachý (67. Pavlík), Selemani (58. Janda) – Šabanov, J. Štochl. Trenér: Vasil Boev.

1.SK Prostějov: Mucha – Machynek (38. Pančochář), Schuster, Janíček, Zapletal – Lutonský (90. Slaninka), Pernackij, Fládr (70. Šteigl), Vošahlík, Koudelka – Ševčík. Trenér: Oldřich Machala.

Že nepřišli zápas pouze odchodit, prokázali naši hráči už po pár minutách hry, kdy se Ševčík prokličkoval až k zakončení do téměř prázdné branky, kterou ovšem díky domácí teči netrefil. Na konci první desetiminutovky zahrávali domácí rohový kop, na nějž si naskočil Kadlec, a tečovaný míč musel Mucha vytěsnit nad břevno.

Na druhé straně šel příkladem kapitán Janíček, který střelou zaměstnal domácího gólmana. Po centru z voleje pálil i další stoper Schuster, jenže mimo branku. První Vošahlíkův pokus ještě směřoval do brankáře, pak ovšem prošel obranou po pravé straně a střelou z hranice malého vápna do bližšího „vinglu“ poslal eskáčko do vedení.

Do poločasu stojí za zmínku ještě faul Američana Selemaniho na Machynka, za nějž sice dostal žlutou kartu, Machynek ovšem musel předčasně střídat a nahradil jej Pančochář.

Po změně stran ostřelování domácího brankáře Bačkovského pokračovalo. Naopak skvělá obrana domácím prakticky nic nedovolila. Svoje umění musel předvést proti Červakově střele po dvaceti minutách hry brankář Mucha. V poslední desetiminutovce to zkoušeli Lutonský nebo Koudelka, střely ovšem nebyly dostatečně přesné. Ještě v nastavení to zkoušel z přímého kopu Janíček, dopadl ovšem stejně jako oba jeho předchůdci.

Tři body z Vlašimi nás nakonec posunuly na skvělou devátou příčku tabulky.

Hlasy po utkání

Zhodnotit zápas dostal příležitosti asistent trenéra Ladislav Onofrej. „Do zápasu jsme šli s předsevzetím, že sezónu chceme zakončit dobrým výkonem a potvrdit trend z posledních kol, které se nám slušně podařily. Myslím si, že zápas jsme zvládli celkem slušně a jedinou výtkou snad může být, že naše vítězství mohlo být ještě výraznější. Už v prvním poločase jsme měli několik dobrých šancí, a nakonec se nám podařilo kýžený gól vstřelit. V druhé půli už byla hra nahoru, dolů, soupeř otevřel hru, což vytvořilo nějaké příležitosti, které se ovšem nepodařilo zakončit. S vítězstvím jsme ale samozřejmě spokojeni, bylo znát i na hráčích, že z něj mají opravdovou radost. Skvrnou na utkání je vážnější zranění Luboše Machynka, který zřejmě bude mimo hru delší dobu,“ popřál za všechny našemu zadákovi brzké uzdravení.