Filip Mucha

Filip Mucha

Dostal jsi příležitost ve dvou zápasech, máš stoprocentní úspěšnost, takže spokojenost?

Jsem rád, že jsem dostal tu šanci, i když jsme v podstatě o nic zásadního už nehráli. I tak samozřejmě brankáře těší, že jsme ve dvou zápasech nedostali gól.

Přesto, jak těžká ta utkání z tvého pohledu byla?

Možná byla po psychické stránce trochu jednodušší, nebyli jsme pod žádným tlakem. Pro mě bylo samozřejmě důležité, že jsem se dostal do branky, fakt, že jsme nedostali gól, je takový bonus navíc.

Ve Vlašimi mělo utkání jednostrannější ráz, asi sis moc nezachytal?

Je pravda, že jsem příliš obtížných situací řešit nemusel, samozřejmě i díky skvělé obraně, která odvedla svoji standardní výbornou práci. Kluci naopak mohli skóre ještě navýšit, kdyby se jim to podařilo, mohli jsme dohrávat naprosto v klidu.

Přece jen vše úplně pozitivní nebylo, vrátilo se vás o jednoho méně…

Je mi upřímně líto, co postihlo Luboše Machynka, půl roku jsme spolu dojížděli z Olomouce. Jeho dlouhodobé zranění přebilo radost nad dobrým finišem celého uplynulého ročníku. Samozřejmě mu přejeme všichni co možná brzké uzdravení.

Počítal jsi vůbec s tím, že se dostaneš do branky, byť na dva zápasy?

Moje pozice v týmu byla od začátku jasná s tím, že budu krýt záda Miloši Brédovi, nakonec to bylo Patriku Le Giangovi. Ale jsem vděčný za to, co mi klub nabídl. S Patrikem jsme byli sehraná dvojice, je to skvělý kluk a doufám, že se mu bude v Bohemce dařit. Moc mu to přeji.

Jak vidíš svoji nejbližší budoucnost?

Především jsem vděčný Petaru Aleksijevićovi, že jsem vůbec tuto možnost v Prostějově dostal. Odchytal jsem dvě druholigová kola, že to bylo s nulou, jsem samozřejmě o to raději. Jaká bude moje další pozice nebo jestli se s klubem domluvíme dál na podmínkách spolupráce, teď samozřejmě netuším.

Jak si užíváš krátkého volna před začátkem letní přípravy?

V neděli hned po utkání s Vlašimí a rozlučkou jsem odletěl do Paříže na French Open podpořit svoji sestru Karolínu. Doufal jsem, že se tam zdržím co nejdéle, na sestru mnozí sázeli jako na jednoho z černých koňů turnaje. Nezbývá než věřit, že klub počká s vzájemnými rozhovory na můj návrat.

Ten návrat je ale poměrně předčasný?

Sestra bohužel vypadla hned ve druhém kole, přestože měla hratelnou soupeřku (Rumunka Beguová – pozn. red.). I když první set jednoznačně vyhrála, nakonec to nedopadlo. Všichni jsme věřili v další postup, snad tedy příště. V pátek jsme si byli ještě projít nějaké pařížské památky a odpoledne letěli zpět do Prahy.

Jak sis pobytu na Roland Garros užil?

Pro mě osobně to byl velký zážitek, protože jsem se byl podívat na zápasy Federera, Nadala, Djokoviće a dalších. Byl to krásný první týden krátké letní pauzy. Trochu mě mrzí, že na Wilmbledon mi to už letos nevyjde, protože v půli června startujeme přípravu.