Patrik Le Giang

Patrik Le Giang

Jarní sezóna je minulostí, jaké dojmy si ze svého krátkého pobytu v prostějovském klubu odnášíš?

Tři měsíce uplynuly hodně rychle, přesto si toho odnáším mnoho. Poznal jsem tu mnoho fantastických lidí, kabina je skvělá a i proto si myslím, že jsme záchranu urvali. Cíl jsme tím splnili, přestože se především začátek sezóny neodvíjel podle našich představ. Odnáším si další potřebné zkušenosti, čehož mi bylo třeba po sportovní stránce a jsem za tuto šanci vděčný. Takové rozloučení jsem opravdu nečekal, bylo to v mé kariéře výjimečné. Dojmy jsou tedy veskrze pozitivní a budu na své angažmá v Prostějově vzpomínat v dobrém.

Byl jsi tedy v Prostějově vytíženější než bys byl ve Vlašimi?

Událo se to strašně rychle, ale já jsem hledal možnost, abych mohl chytat, protože mám podepsanou smlouvu do první ligy a potřebuji být rozchytaný. Ve Vlašimi už avizovali, že mi neprodlouží smlouvu, museli samozřejmě řešit post gólmana, což se dalo čekat. Jednali se mnou na rovinu, což mám rád. Jsem velmi rád, že přišla tato možnost. Nevím, jak by se to tam dále vyvíjelo, takže jsem nabídku kvitoval. Dělal jsem všechno proto, abych si našel klub, kde bych se mohl rozvíjet po fotbalové stránce. Prostějov mi dal ale velmi mnoho také po té lidské stránce. Je tady spousta skvělých lidí, výborná parta. Hodně jsme toho s klukama zažili a věřím, že to není naposledy, co se potkáváme.

Co se týče tvého posledního utkání s Chrudimí, tak to byl typicky remízový zápas bez vyložených šancí…

Zápas byl prakticky bez šancí, jenom dvě penalty, ani jedna se neproměnila. Já jsem rád, že se mi ji podařilo chytit. Minule jsem litoval, že se mi to nepodařilo a říkal jsem, že tu třetí už chytím. A to se potvrdilo.

To byl vlastně takový pěkný bonbónek na závěr?

Bylo to takové pěkné na rozloučenou. Povídali jsme si o tom s klukama. Minule, v zápase s Jihlavou, jsem udělal chybu, takže jsem rád, že jsem to mohl aspoň takto napravit.

Dostal jsi na rozloučenou Klokanky a Jihlavský salám, co k tomu říct?

Bylo to opravdu velmi přesné, co mi předseda klubu František Jura dal s tím, abych nezapomněl. A já určitě nezapomenu. A Klokanky si alespoň nemusím kupovat. Je to takové symbolické a hlavně se mi líbí to gesto, jak se se mnou pan Jura rozloučil. Velmi si toho vážím, ještě jsem to nikde nezažil.

Nyní tě tedy čeká prvoligový chlebíček v Bohemians?

Bohemka dlouho hrála o udržení v lize, což bylo zajímavé. Všechno se totiž odvíjelo od toho, jestli se udrží v první lize, ale nepochyboval jsem o tom, že to zvládnou. Věřil jsem trenéru Haškovi i klukům, vím, že mají kvalitní mužstvo. Smlouva totiž nabývá platnosti jen v tom případě, že se klub udrží v první lize. Pokud by klub spadl do druhé ligy, tak bych byl volným hráčem.

Máš to v Bohemce zmapované, co se týče brankářského postu, věříš, že se dostaneš pravidelně do branky?

Samozřejmě. Kdybych nevěřil sám v sebe, tak to nedělám. A kdybych nevěřil tomu, že se tam prosadím, tak tam ani nejdu. Myslím, že je třeba stále myslet pozitivně.