logo

Tisková zpráva k dnešní dopravní nehodě

Dnes odpoledne došlo u Olomouce k dopravní nehodě autobusu vezoucího týmy 1. SK Prostějov k utkání přípravek. Několik zraněných dětí i dospělých bylo transportováno do Fakultní nemocnice v Olomouci k ošetření. Podle našich informací zůstane jedno dítě z preventivních důvodů v nemocnici přes noc na pozorování, ostatní malé hráče si ještě dnes jejich rodiny odvezou domů. Rovněž dva z našich trenérů utrpěli zranění. Nikdo z dětí či dospělých není v ohrožení života. Zbývající účastníky nehody přivezl zpět do Prostějova autobus Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

O řidiči autobusu, který byl po nehodě do nemocnice transportován letecky, bohužel bližší informace nemáme.

Bezprostředně po nehodě klub o celé věci informovaly zasahující složky integrovaného záchranného systému. Byli jsme v kontaktu s vedením hasičů a záchranné služby, účastníkům nehody pomáhal také policejní traumatým. „Rád bych všem zasahujícím složkám i svým kolegům z klubu poděkoval za vysoce profesionální přístup, díky němuž se podařilo složitou situaci velmi dobře zvládnout,“ říká předseda 1. SK Prostějov František Jura. Zástupce klubu vzápětí vyrazil také přímo do nemocnice.

Protože měl klub velmi brzy k dispozici jména zraněných i nezraněných dětí, mohl operativně informovat rodiče. „Rád bych vyzdvihl také přístup rodičů, kteří si vzájemně pomáhali,“ dodává František Jura.

Klub samozřejmě i nadále zůstává ve spojení s rodinami dětí a je připraven jim poskytnout případnou pomoc.