Jakub Rolinc: V eskáčku mám kamaráda

Mnozí si jej pamatují ještě z dresu Sigmy Olomouc, kde alternoval v rezervě v zápasech MSFL také proti Prostějovu. Jeho dres teď bude oblékat částečně také zásluhou Jana Koudelky, který kamarádovi Jakubu Rolincovi prostějovský klub doporučil. Úkol jej nečeká snadný, má táhnout ofenzivu a střílet branky.

Nastoupil jsi v přípravě v druhém zápase, jak se cítíš, jaké jsou tvé dosavadní dojmy?

Jelikož jsem dnes odstoupil o poločase, protože mě táhlo tříslo, nebylo to úplně optimální, ale myslím, že to bude v pohodě. Nabíráme kondici na ligu, což by se nám mělo pozitivně zúročit.

Před pár léty jsme se potkávali v MSFL, kde jsi hrával za rezervu Sigmy, pak ses na nějakou dobu ztratil z moravských trávníků. Můžeš přiblížit svou fotbalovou kariéru?

Ze Sigmy jsem chtěl sám odejít, vzal jsem to přes Slovensko, kde jsem působil v Tatranu Prešov. V určitém okamžiku jsem byl bez smlouvy a byl na kempu pro hráče, kteří nemají smlouvy. Přes trenéra Ličku jsem se dostal do Polska, kde jsem nakonec zůstal dva roky. Momentálně jsem měl ještě platnou smlouvu, ale chtěl jsem ji rozvázat. Vrátil jsem se zpět a ocitl se v Prostějově.

Kde jsi v Polsku hrával a jaké sis z blízkého zahraničí přinesl dojmy?

Jsem rád, že jsem tam byl, i tahle zkušenost mi do života může být prospěšná. Hrál jsem v klubu Radomiak Radom, který v minulém ročníku postoupil do druhé nejvyšší soutěže, tamější I. ligy. Kvalitativní úroveň je zhruba stejná, snad jen na zápasy chodí více diváků, více se fandí a žije fotbalem, atmosféra zkrátka vynikající.

Jak ses ocitl právě v Prostějově?

Měl jsem na výběr dvě varianty, mohl jsem ještě zůstat v Polsku, ale nakonec jsem se rozhodl, že se vrátím na Moravu. Měl jsem ještě další nabídky, které nedopadly. Pak se ukázalo, že bych mohl přijít do Prostějova, mám tady kamaráda Honzu Koudelku, přes nějž se to tak nějak propojilo. Navíc jsou zde trenéři, které z Olomouce znám, znám osobně i některé další kluky v kabině. Líbí se mi zdejší atmosféra v klubu a doufám, že budu pro klub přínosem.

A to právě bude docela oříšek, máš postupně nahrazovat Karla Kroupu, což je pan fotbalista…

Karel má i ve svém věku určitě svoje kvality a mnohokrát prokázal, jaký je to fotbalista. Nebude lehké jej nahradit, ale chci pomoci Prostějovu, chci pomoci sobě a posunout se dále v kariéře. Kdyby se dařilo, chtěl bych postupně směřovat výše. Proto jsem se také chtěl vrátit do Česka, abych byl více na očích.

Takže druholigový klub mající ambice hrát v horní polovině tabulky je teď přesně to, co sis představoval?

Jasně, předpokládám, že budeme hrát někde okolo klidného středu a případně výše, že nám to s klukama půjde a budeme předvádět dobrý fotbal.

Měl jsi nějaký vzor, když sis začal tykat s fotbalem?

Je to pravda hodně dávno, v té době to byl útočník Raúl z Realu Madrid, který je stále mým nejoblíbenějším klubem.

Co tě baví kromě fotbalu, u čeho si nejlépe odpočineš?

Jakékoli sporty, jsem prakticky pro každý sport. Nejvíce asi tenis, který je pro Prostějov typický. Doufám, že tady kluci hrají též tenis a že si někdy společně půjdeme zahrát.