logo

Ve čtvrtek proběhla předsezónní tisková konference

Ve čtvrtek dopoledne se v prostorách stadionu Za Místním nádražím uskutečnila tradiční předsezónní tisková konference 1.SK Prostějov. Kromě vedení klubu a realizačního týmu byli na dotazy novinářů připraveni odpovídat kapitán týmu Karel Kroupa a nové posily Marek Střeštík a Jakub Rolinc. Poté proběhlo společné fotografování hráčů.

V úvodním slově stanovil předseda klubu František Jura základní cíle pro nadcházející sezónu. „Po udržení soutěže a konečném devátém místě je třeba si klást vyšší cíle. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky bez náznaků záchranářských problémů. Kádr určitě neoslabil, spíše posílil, na některých postech myslím poměrně výrazně,“ zdůraznil Jura.

Klub také vidí stále rezervu v návštěvnosti domácích utkání. „Říkají to vesměs všechny kluby, ale opravdu chceme hrát především doma atraktivní fotbal, který by diváky zaujal a na stadion Za Místním nádražím si pravidelně nacházelo cestu více našich fanoušků,“ přál by si předseda klubu do nadcházejících ligových bojů.

Řeč přišla také na pohárová utkání. „Liga je samozřejmě bez diskusí prioritou, ale rádi bychom letos zanechali výraznější stopu v domácím poháru MOL Cup. Když jsme hráli v MSFL, byli jsme většinou schopni postoupit do dalších kol, které k nám přivedly atraktivní ligové celky. Letos by si to opět prostějovský fotbal zasloužil,“ poznamenal František Jura.

Zhodnocení krátké letní přípravy bylo tradičně na hlavním kouči Oldřichu Machalovi. „Jako hlavní negativum vidím zranění Jana Poláka z utkání s Jihlavou, který nám v počátcích sezóny bude chybět, zvlášť když vezmeme v úvahu jeho výborné výkony na jaře,“ posteskl si Machala. Jako přínos vidí především příchod Střeštíka, který by měl kvalitně obsadit už několik let hledanou pozici tvůrce hry ve středu hřiště.

Představen byl také nový člen realizačního týmu, kterým je bývalý stoper Prostějova Tomáš Hunal. Ten bude zastávat pozici asistenta číslo dvě u „A“-týmu, pracovat bude rovněž okolo mládeže.

Poněkud novou roli dostává postupně i kapitán týmu Karel Kroupa, který poděkoval vedení klubu za možnost pracovat v něm i po ukončení aktivní kariéry. K té se výborný střelec ovšem zatím nechystá. „Absolvoval jsem celou přípravu snad kromě dvou tréninků a na sezónu jsem připraven. Bude samozřejmě záležet na trenérech, jak mě budou využívat v zápasech, fotbal mě každopádně stále baví,“ ubezpečil nejlepší hráč druhé ligy měsíce dubna.

Závěrem tiskové konference ještě připomenul předseda klubu významný úspěch v mládežnické kategorii, když byl do konečné nominace na mistrovství Evropy U19 zařazen také David Píchal.