Plakát Pardubice

Úkolem soboty porazit Pardubice

Přestože jsou odehrány teprve tři kola, které nemusí být pro další průběh sezóny úplně směrodatné, potkávají se týmy na opačných pólech tabulky. Zatímco naši fotbalisté zvítězili pouze v úvodním utkání a v tabulce jsou těsně nad sestupovými příčkami, příští soupeř, Pardubice, jsou na tom přesně opačně. Dobrý vstup do sezóny bez porážky znamená solidní druhé místo.

Pardubice jsou tradičně kvalitním týmem, loni se snažily navázat na historicky nejlepší umístění z předchozího ročníku, ale i konečně sedmé místo bylo pro vedení klubu přijatelné. To sice lehce pošilhává po atmosféře barážových utkání, každopádně to ovšem není pro dlouhodobě stabilní realizační tým priorita.

V minulém ročníku ve vzájemných zápasech jsme tahali za kratší konec, když jsme doma vybojovali remízu 2:2 a na jaře na soupeřově půdě podlehli těsně 1:2. Pardubičtí přes léto nelenili a také posilovali kádr, na pomoc si vzali kmenové hráče Sigmy nebo Plzně. Také z pardubického kádru byli hráči na evropském šampionátu U19 v Arménii, záložníci Solil a Kohút. Ti symbolizují nové mladé hráče, kteří nahradili zkušeného Petráně či Fouska, a mají posunout tým z města perníku zase o kus dál.

Pardubicím se vydařila nejen generálka, v níž rozstřílely rezervu Dukly 4:0, ale i úvodní kola soutěže. Pardubice využily dvakrát domácího prostředí, když porazily 2:1 Žižkov a 1:0 Vlašim, cenný bod si přivezly z horké brněnské půdy. Střelecky úspěšnější byli zatím obránci, konkrétně Čelůstka a Prosek, jednu branku dával právě Kohút a jedna byla soupeřova vlastní. V zatím posledním zápase nastoupili svěřenci trenérů Krejčího a Novotného ve složení Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Kohút (81. Mužík), Hlavatý, Solil, Pfeifer (76. Sokol) – Černý (89. Zifčák).

Zcela zásadním momentem pro naše vyhlídky do zápasu je zdravotní stav Karla Kroupy a Martina Suse, za uplynulý týden k zásadním posunům k lepšímu nedošlo. Druhý jmenovaný zcela určitě k dispozici trenéru Oldřichu Machalovi nebude.