1.SK Prostějov – FK Pardubice 0:0

Bezbrankovou remízu uhráli dnes naši fotbalisté proti favorizovaným Pardubicím. Kromě dvou nastřelených tyček mnoho šancí diváci neviděli, utkání bylo hodně upracované a oboustranně vybojované.

1.SK Prostějov – FK Pardubice 0:0
Rozhodčí: Hocek – Kříž, Mojžíš; ŽK: 17. Rolinc, 52. Koudelka – 28. Jeřábek, 38. Pfeifer, 75. Solil, 78. Toml. Diváci: 768.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Bréda – Zapletal, Schuster, Kotouč, Biolek – Píchal (65. Šteigl), Lutonský (77. Pernackij), Janíček (83. Střeštík), Pašek – Koudelka – Rolinc. Trenér: Oldřich Machala

FK Pardubice: Letáček – Čelůstka, Toml, Šejvl, Prosek – Pfiefer (55. Mužík), Hlavatý (90. Zifčák), Jeřábek, Solil, Kohút (83. Sokol) – Černý. Trenér: Jaroslav Novotný.

Hosté se osmělili po pěti minutách Kohútem, jehož hlavička směřovala mimo branku, zajímavější akce se ale zrodila na druhé straně. Koudelka typickým způsobem potáhl míč, posunul jej Rolincovi, který měl volnou cestu k brance. Bohužel však také balón dále od nohy, takže jej Letáček včasným vyběhnutím odkopl do bezpečí.

Další zajímavý fotbalový moment na sebe nechal čekat až do pětatřicáté minuty, kdy měl Solil dostatek času srovnat si míč na technickou střelu, která jen o kousek minula spojnici tyče a břevna naší branky. Posledních zhruba sedm minut první půle jsme vyvinuli přece jen optický tlak směrem na soupeřovu branku, jenže v žádnou vážnější příležitost nevyústil.

To tři minuty po přestávce to asi nejvíc vypadalo na příznivou změnu skóre. Píchalovi se podařilo přejít přes Proseka a jeho pokus ještě tečoval Rolinc. Letáčkovi se sice podařilo zažehnat nejhorší, jenže míč doputoval jen k dobíhajícímu Koudelkovi, který balón napálil přímo do brankáře hostí.

Deset minut po změně stran chtěl podobnou mincí oplatit zkušený Černý, jenž pílil zleva na Brédu, ten mu ale radost pokazil. Střídání Šteigla se tentokrát protáhlo do pětašedesáté minuty, přestože byl autor jednoho z našich pouhých dvou gólů připraven už dobrých pět minut. Po jeho příchodu se přece jen více rozhýbala levá strana, Šteigl poslal pár centrů do vápna, jenže nikoho v dobré pozici tam nenašel.

Čtvrt hodiny před koncem při nás stálo štěstí. Po rohu Hlavatého Solil usměrnil míč na branku tak šikovně, že trefil tyč. Dorážka už k úspěchu nevedla. Těsně před koncem se ještě zkoušel „proštrikovat“ obranou Koudelka, což se mu povedlo, ale místo hledání lépe postaveného spoluhráče volil střelu, kterou Letáček zneškodnil. Ani poslední standardní situace v nastavení už změnu skóre nepřinesla.

Hlasy po utkání

Náš trenér Oldřich Machala vzhledem ke kvalitě soupeře bod bral. „Věděli jsme, že naším soupeřem bude hodně kvalitní tým, myslím, že to u nás prokázali. Neprosadili jsme se, ale myslím si, že remíza je zasloužená. V obranné fázi jsme proti tak kvalitnímu mužstvu, jakým Pardubice bezesporu jsou, hráli dobře. Nastřelili jsme první tyč, škoda ještě Koudelkovy dorážky, pokud bychom vedli, možná bychom zápas zvládli. Naším problémem je ale hra v pokutovém území. Jsme tam v malém počtu a chybí nám hráči jako Karel Kroupa. Máme technické hráče, kteří nemají hru založenou na soubojích, čekáme na odražené balóny. Podle počtu šancí na obou stranách vše hovoří pro remízu s níž za daných okolností musíme být spokojeni,“ uznal náš lodivod.

Trenér Pardubic Jaroslav Novotný připustil, že jeho tým měl z utkání obavy. „Měli jsme z utkání poměrně obavy, protože domácím se jejich poslední domácí zápas příliš nevyvedl. Čekali jsme, že udělají maximum pro to, aby vyhráli. Chytli jsme poměrně začátek utkání, celkově bylo utkání vyrovnané, o čemž svědčí už fakt, že oba týmy nastřelily tyčku. Na naší straně byly některé fotbalovější pasáže, menších šancí jsme měli relativně víc, ale celkově si myslím, že remíza byla spravedlivá. S tou jsme spokojeni, protože ani potřetí jsme venku neprohráli,“ konstatoval trenér Novotný.