Matěj Biolek: kvalitním Pardubicím jsme se vyrovnali

Vzhledem k dlouhodobému zranění Lubomíra Machynka na něm stojí pravý kraj obrany. Matěj Biolek od začátku sezóny prokazuje své kvality nejen v defenzivě, ale také v podpoře útoku, vždyť post na pravém kraji zálohy je mu také hodně blízký. Dokazoval to i v první půli proti Pardubicím.

V první půli jsi podporoval ofenzívu náběhy po stranách, v druhé půli už to moc nešlo. Jak jsi vnímal oba poločasy?

První poločas byl z naší strany silnější, snažili jsme se kombinovat, držet balón na zemi, víc zezadu rozehrávat. Druhý poločas mi přišel takový uspěchaný, nakopávali jsme míče za obranu a nedávali víc rozumu do rozehrávky, abychom se k bráně dostávali kombinačně středem nebo po stranách hřiště.

Pardubice prokazovaly individuální kvalitu a technickou vybavenost, přesto se hrálo spíše mezi šestnáctkami…

Je to tak, Černý sice uhrával vpředu spoustu balónů, podržel je, ale naše stoperská dvojice i Tomáš Janíček ho ustrážili a nepouštěli do žádné větší šance. Pardubice jsou kvalitní, techničtější mužstvo, ale myslím, že jsme se jim vyrovnali po všech stránkách. Řekl bych, že jsme měli lepší první poločas, oni spíše ten druhý. Už ty tyčky na obou stranách vypovídají o tom, že to byla zasloužená remíza.

Můžeme být podle tebe v současné situaci spokojeni s bodem, byť na domácím hřišti?

Myslím si, že bod musíme s pokorou brát a odrazit se od tohoto zápasu. Odbojovali jsme jej, snažili se hrát. Přestože jsme doma nebodovali naplno, bod s takovým soupeřem nám před pohárovým utkáním a sobotním ligovým zápasem ve Vítkovicích může pomoci.