Ve středu vstupujeme do domácího poháru

Jakkoli je ligová soutěž pro drtivou většinu klubů prioritní, hodně hlasitě už klepe na dveře také domácí pohár MOL Cup. U týmů nižších soutěží se už decentně připomenul koncem července, do 1. kola se zapojují tradičně také týmy profesionální druhé ligy. Naši fotbalisté jedou k úvodnímu zápasu do Strání na moravsko-slovenské pomezí už zítra.

Naše loňská pohárová pouť skončila hned v prvním kole na hřišti brněnské Líšně, což tehdy mohlo být vcelku logicky vnímáno jako hrubý neúspěch. Pravda následující výkony klubu z brněnského předměstí, postup do druhé ligy a jeho současné výsledky tehdejší optiku trochu poopravují.

Každopádně letošním cílem nemůže být opět nic jiného než postup do druhého kola. V cestě tomu stojí již zmíněný klub ze Strání, který v předkole vyřadil nedaleký Brumov jednoznačně 4:0. O branky o dvě soutěže níže hrajícího klubu se podělili Michalec, Lorenc, Bruštík a Čaňo. Tým, který vede trenér Igor Gúčik, nastoupil ve sestavě Popelka – Gardian, Holík, Lorenc, Kolaja – Palík (73. Janků), Hruboš, Fruhauf, Silnica – Michalec (76. Bruštík), Ondřejka.

Strání hraje v aktuálním soutěžním ročníku Moravskoslezskou divizi E, v prvním kole o víkendu narazilo v derby na sousední Slavičín. Start do sezóny našemu soupeři nevyšel, odešel s porážkou 0:3. Zajímavostí je, že za soupeře bude mít HFK Olomouc nebo Hodonín, tedy týmy, s nimiž jsme se potkávali během našeho působení v MSFL.