zápas_vítkovice_FB

Podruhé o body venku, tentokrát ve Vítkovicích

Ani Vítkovice nevstoupily do podzimní části příliš optimisticky, takže jsme bezprostředními sousedy v tabulce. Přitom od dob MSFL se oba týmy včetně trenérů dobře znají a máloco je vzájemně dokáže překvapit. Každopádně by bylo dobré navázat na loňskou bilanci, kdy jsme na jaře soupeře na jeho půdě porazili 2:0.

Kádr Vítkovic kumuluje hráče moravských klubů, kteří se s nimi nepropracovali do první ligy, ale svými kvalitami naopak převyšují třetiligové parametry. Příkladem může být bývalý brankář Opavy Květon, bývalí hráči Kroměříže a také u nás známý Marián Kovařík.

Příprava výsledkově Vítkovicím příliš nevyšla, vyhrály pouze nad Sigmou a v generálce s Uničovem, nestačily nejen na prvoligisty, ale ani na Skalici s Dubnicí a rovněž na Líšeň. V úvodním utkání prohráli Vítkovičtí doma s Chrudimí 0:1, což může tým psychicky poznamenat na nějakou dobu. Nestačili ani na Jihlavu nebo Žižkov, jediné tři body zatím uhráli doma s nováčkem z Vyšehradu.

Na Žižkově hrály Vítkovice dlouho na bezbrankovou remízu, kterou se jim ovšem v druhém poločase nepodařilo udržet. Brankami v poslední půlhodině hry prohrály 0:2. V zápase nastoupily ve složení Květon – Surzyn, V. Cverna, Mikula, Stříž – Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja), Zorvan, Holiš (77. Suchan), Kania – M. Kovařík.

Náš tým ani za současného složení kádru nemůže mít v sobotu menší ambice než si jet do Ostravy aspoň pro bod.