Jan Koudelka: Bod z Vítkovic je málo

Sice se do ligové střelecké tabulky ještě nezapsal, ale je možná nejvýraznější postavou na hřišti. Janu Koudelkovi se podařilo svůj typický průnik proměnit v pohárovém utkání, ve Vítkovicích měl také šance, takže byl asi nejpovolanější zhodnotit oba zápasy právě uplynulého týdne.

Máme za sebou týden s dvěma zápasy. V poháru jsme postoupili, z Vítkovic vezeme bod. Dá se to podle tebe považovat za úspěch?

Co se týče poháru, divize je sice dobrá soutěž, ale z našeho hlediska s kvalitou týmu, který máme, jsme postoupit měli a to jsme splnili. Řekli jsme si, že chceme vyhrát ve Vítkovicích a podle průběhu utkání je podle mě bod málo. Vedeme 2:0 v osmašedesáté minutě, v dvaasedmdesáté je už vyrovnáno a nakonec jsme ještě mohli i prohrát. To by byl průšvih. Je to málo, šancí jsme měli hodně.

Čím si vysvětluješ kolaps po druhé brance?

Kdybychom na ty tři minuty nevypadli, nevím jestli kvůli špatné koncentraci, tak jsme museli vyhrát, protože jsme předvedli dobrý výkon, až na ty předmětné dvě minuty. My se na gól strašně nadřeme, pak to uděláme dramatické a nakonec jsme ze zápasu nemuseli mít ani bod.

Od začátku sezóny jsi měl několik svých typických úniků, proměnil jsi je až v poháru, odpíchneš se od toho k dalším úspěšným pokusům?

Jsem samozřejmě rád, že jsem dal ve Strání gól, dnes jsem měl také nějaké šance, bohužel jsem je neproměnil. V tomto jsou na tom obránci hůř, když nedá útočník z dobré šance gól, je to to samé, jako když udělá chybu obránce, jenže tam z toho padne branka. Je to zkrátka víc vidět, ale princip je stejný.

Úvod vzal na sebe jako správný kapitán Tomáš Janíček, byla ta branka správným impulsem?

Začátek zápasu byl výborný, v první minutě břevno, pak nějaké náznaky šancí, pak branka po rohovém kopu, který jsme měli určitým způsobem nacvičený, to je fajn. Jenže s těmi šancemi jsme měli zápas dohrát do vítězného konce, protože do té sedmdesáté minuty toho Vítkovice směrem dopředu mnoho nepředvedly. Pak nás nějaké tři minuty stály tři body.

Zápas s Třincem bude trochu jiný, více soubojový, ale chtělo by to se doma vrátit na vítěznou vlnu…

To ano, na druhou stranu druhá liga je vyrovnaná a stačí se podívat na tabulku, kdybychom dnes vyhráli, tak jsme na šestém místě. Každý bod se počítá. Máme týden na přípravu a s Třincem je třeba uspět. Nic jednoduchého to samozřejmě nebude, to konečně nebylo ani ve Vítkovicích. Teď jsme třikrát za sebou neprohráli, musíme na to navázat vítězně.