Zápas Třinec

Chystáme se na důležitý souboj s Třincem

V domácích zápasech zatím zakusili naši hráči už všechny varianty od vítězství přes porážku až k dělbě bodů. Bylo by dobré se opět vrátit k nejlepší variantě, tedy brát doma body všechny. V cestě k nim jim bude tentokrát stát Třinec, který ani pod vedením trenéra Svatopluka Habance nezakouší nejlepší časy. V minulé sezóně oba týmy „vyloupily“ hostitelský stadion.

Byly totiž symbolem opačných výkonnostních křivek. Zatímco v počátku sezóny jsme na tom byli lépe my a v Třinci jsme vyhráli 2:0 brankami Suse a Šteigla, na konci podzimu jsme po velkém útlumu padli doma 0:1 po jediné střele Webera.

Tyto veletoče na podzim sice trenér Jiří Neček ještě ustál, o kormidlo na jaře ale stejně přišel a nyní Třinecké koučuje Svatopluk Habanec. Do kádru přišlo v létě šest nových tváří, vesměs s dobrými zkušenostmi. Brankář Chmiel chytal první ligu na Baníku, záložník Hlúpik má zkušenosti ze Slovácka a Příbrami, další záložník Valenta rovněž ze Slovácka a Mladé Boleslavi, Slováckem prošli i další záložníci Machalík a Kubala. Tedy hráči, které ze své trenérské kariéry Svatopluk Habanec dobře zná. Jedině Wojnar přišel z divizního Havířova.

Třinec vstoupil tentokrát do sezóny parádně, když ze dvou venkovních zápasů vytěžil hned čtyři body. V úvodním zápase dokonce porazil exligovou Duklu 3:2, což bylo bezesporu největší překvapení prvního kola druhé ligy. Následně vybojoval bod za remízu 2:2 ve Varnsdorfu, pak se však třinecký stroj nějak zadrhl. V prvním představení před domácími diváky podlehl 0:1 favorizované Jihlavě, stejná porážka jej čekala také v Chrudimi.

V zatím posledním odehraném kole hostili svěřenci trenéra Habance na svém stadionu Hradec Králové. Nepříjemnou sérii se pokoušela zlomit sestava Adamuška – Omasta, Bedecs, Gáč, Janoščín – R. Vaněk I. – Hlúpik, Machalík, Cienciala – Arroyo, Kubala. Hosté pohrdli šancí dostat se do vedení z penalty, kterou nadvakrát zneškodnil brankář Adamuška. Nakonec Třinec doma urval bod, když na trefu Vlkanovy dokázal šest minut před koncem reagovat střídající Valenta.

Podle všeho se zdá, že by na zápas už mohl být připravený útočník Karel Kroupa, což by naše akcie nepochybně značně posílilo.