Pohárové utkání v Dolním Benešově už v úterý

Hned po dvou týdnech je tu další dvojzápas v jednom týdnu. Kromě pravidelných ligových zápasů se svěřenci trenéra Oldřicha Machaly musí soustředit i na svoji cestu českým pohárem. Po úspěšném výsledku ve Strání v prvním kole je v kole druhém čeká rovněž „hratelný“ soupeř – třetiligový Dolní Benešov.

Ten hrál dlouho také pouze jednu z moravských divizních skupin a účastníkem Moravskoslezské ligy je teprve od minulého soutěžního ročníku. Letos si v předkole poradil s 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 2:0, o branky se podělili Býma a Baránek. V prvním kole přešel přes ostravský klub TJ Unie Hlubina 2:1, kdy šel brankami Býmy a Skrocha opět do dvoubrankového vedení, soupeř však dvanáct minut před koncem dal kontaktní branku a třetiligový tým musel výsledek v poslední desetiminutovce uhájit.

V ligových utkáních se zatím Dolnímu Benešovu zrovna moc nedaří. V úvodních kolech nezískal ani bod, když prohrál postupně v Uherském Brodě 1:4, doma s Uničovem 1:2, v Novém Městě na Moravě 1:3 a o víkendu na něj čekal jeden z favoritů soutěže z Blanska. Nakonec z toho byl první bod a mohlo být i víc, domácí vedli od 15. minuty brankou Pecucha, Blanenští vyrovnali až v poslední minutě utkání.
Trenér Dominik Kroupa má k dispozici poměrně mladý tým, většina hráčů má do pětadvaceti let, kteří jsou doplněni zkušenými obránci Haasem a Moravcem.

„Příliš vybírat si nemůžeme, pozitivní je, že za soupeřem nemusíme jezdit příliš daleko. Jsme rádi za vstřícnost v posunu termínu utkání na úterý, protože den navíc před utkáním v Sokolově se samozřejmě počítá. Jinak se samozřejmě od nás očekává postup do dalšího kola, zajímavá jména klubů jsou ještě v osudí,“ řekl k utkání trenér Machala.