Martin Sus: závěr jsme si zbytečně zkomplikovali

V sestavě, která v pohárovém utkání nastoupila, patřil k nejzkušenějším, proto dostal kapitánskou pásku. Také prokázal na svém původním místě stopera patřičný důraz a hlavičkou po rohu otevřel skóre utkání. Martin Sus zkrátka svým nesmlouvavým stylem hry na bojovného soupeře platil.

V utkání jsi nastoupil s kapitánskou páskou, vzal jsi na sebe první branku, která v utkání s podobnými soupeři bývá velmi důležitá…

Byl to klasický rohový kop, vyplaval jsem od hráče a hlavičku jsem umístil na přední tyč. Bylo určitě dobře, že jsme dali poměrně brzy první branku, trochu jsme se uklidnili a měli jsme ještě další šance, brejky se třeba mohly dořešit daleko lépe. Po přestávce dáme na 3:0, měli bychom zápas už v poklidu dohrávat, jenže úplně nesmyslně jsme začali být nervózní a nastane to, co nastalo.

Do utkání nastoupila vesměs jakási rezervní sestava, která příliš v základu nenastupuje, jak ji hodnotíš v první půli?

Ano, první poločas byl velice dobrý, měli jsme jen vést o něco víc. Herně to vůbec nebylo špatné.

S určitou nadsázkou lze říci, že po tvém střídání se situace na hřišti změnila. Jak si to vysvětluješ?

Určitě bych neřekl, že to bylo mnou (úsměv), ale soupeř prostě dal první gól, takže si řekli, že nemají co ztratit. Mají vysoké hráče, takže začali nakopávat míče, zatímco my nehráli hru, kterou jsme chtěli hrát. To byla voda na jejich mlýn a taky to tak vypadalo. Byly tam situace, které zaváněly gólem, naštěstí to domácí nedotáhli.

Důležitý je ovšem výsledek, jak si ceníš postupu do 3. kola?

Postup je postup, zbytečně jsme si jej zkomplikovali, že jsme měli nervy do poslední sekundy. Úkol je splněn a teď ani přesně nevím, koho můžeme chytnout v dalším kole. Zaplaťpánbůh za ten postup, to musíme zopakovat.