Sokolov v Prostějově

V sobotu nás čeká Baník Sokolov

V sobotu ráno se naši fotbalisté utkají v dalším ligovém utkání se Sokolovem. Zápas na tamním hřišti začne už v 10.15 hodin, tedy v čase, který nemáme příliš v oblibě.

Před sedmým kolem patří místnímu Baníku v tabulce Fortuna: Národní ligy nelichotivá poslední 16. pozice, na které má čtyři body a skóre 4:11. Baníkovci nutně potřebují doma bodovat a nádavkem a zlepšit ofenzivu. Prozatím nastříleli nejméně branek z celé ligy.

Stejně tak ale potřebují bodovat naši fotbalisté. Na severu Čech proto pravděpodobně nebude k vidění příliš pohledný fotbal. Očekávat se dá spíše tuhý boj o každý metr hřiště a souboj za soubojem.

Domácí trenér František Šturma  po středeční  výhře v MOL Cupu uvedl že Prostějov hraje důrazný, bojovný fotbal a on očekává, že podobně se bude mužstvo Oldřicha Machaly prezentovat v Sokolově. „Mě však zajímá naše mužstvo a jeho prezentace. Chceme navázat na středeční zápas a od první minuty si jít tvrdě za vítězstvím, nevypouštět souboje a pomoci si rychlou brankou,“ uvedl Šturma. Baníkovci nemohou počítat s vykartovaným Machkem a zraněným Wermkem. Naopak k dispozici bude poslední posila Ondřej Machuča.

Náš trenér Machala bude mít jistě těžkou hlavu s poskládáním sestavy. K dispozici sice bude Janíček, který si trest za vyloučení v posledním domácím utkání odpykal v úterý v Dolním Benešově, otazník však visí nad zdravotním stavem několika našich hráčů.

Jak dopadlo poslední měření sil obou týmu v jarní části loňské druhé ligy? Reportáž si můžete přečíst zde. Ze stejného zápasu pochází také ilustrační snímek doprovázející tuto zprávu.