Sokolov

FK Baník Sokolov – 1. SK Prostějov 1:1

S remízou a jedním bodem do ligové tabulky odjíždějí dnes naši fotbalisté ze Sokolova. Na hřišti tamního Baníku dlouho vedli zásluhou branky Davida Píchala, který se trefil už v osmé minutě zápasu.

Od 47 minuty jsme po vyloučeí Pernatského hráli v deseti.

V polovině druhého poločasu dokázal vyrovnat Ondřej Machuča, který přitom přestoupil do Sokolova až tento týden ze Slovanu Liberec.

FK Baník Sokolov – 1. SK Prostějov 1:1 (0:1)
Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Váňa

Branky

68. Ondřej Machuča – 9. David Píchal

Žluté karty

FK Baník Sokolov: 38. Adam Čihák, 55. Ondřej Machuča, 70. David Štípek, 90. Adam Čihák

1. SK Prostějov: 9. Olexandr Pernatskyi, 14. Matěj Biolek, 47. Olexandr Pernatskyi, 70. David Píchal, 70. Milan Lutonský, 70. Miloslav Bréda, 72. Karel Kroupa, 89. Jakub Rolinc

Červené karty

FK Baník Sokolov: 90. Adam Čihák (po druhé ŽK)

1. SK Prostějov: 9. Olexandr Pernatskyi (po druhé ŽK)

Sestavy

FK Baník Sokolov: Šiman – Šmehyl, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák Ii. – Machuča, Glaser (59. Štursa) – Štípek (87. O. Ševčík), Vávra (46. Kopřiva), Selnar – Červenka. Trenér: František Šturma

1. SK Prostějov: Bréda – Biolek , Janíček, Schuster, Lutonský – Píchal (81.Rolinc) ,Střeštík (71. Kroupa)Pernatskyi , Koudelka,Šteigl ( 51. Kotouč) –  Pašek  Trenér: Oldřich Machala

Hlasy po utkání

Trenér 1. SK Prostějov Oldřich Machala: Začali jsme velmi dobře, drželi jsme balon a byli jsme rychlejší. Dali jsme zaslouženě gól a měli jsme ještě dvě nebo tři další dobré příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Stav 0:1 je vždy velmi ošidný. Pokud nedáváte další branky a nerozhodnete zápas, tak se může cokoliv stát. Ve druhé půli jsme byli pod tlakem a domácí měli šance. Nakonec jsme mohli rozhodnout, kdyby Koudelka situaci vyřešil lépe. Myslím, že jsme byli lepším a fotbalovějším mužstvem. Bohužel jsme tady v Sokolově ztratili dva body podobně jako ve Vítkovicích, a je to velká škoda.

Trenér domácích František Šturma: Moje hodnocení bude trochu jiné. Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Myslím, že jsme měli horší vstup do zápasu. Až do 20. minuty byl soupeř lepší. Po naší hrubé chybě jsme umožnili hostům dát gól. Začali jsme hrát až po 20. minutě, což vůbec nemůžu pochopit. Na druhé straně soupeř hrál velmi důrazně a agresivně, a šel tak po zásluze po červené kartě do deseti hráčů. My jsme pak převzali iniciativu, což je logické. Podařilo se nám dobře střídat a následně vyrovnat. Pak jsme soupeře zatlačili, pořádně ho omleli a on hlavně odkopával a spoléhal jen na brejky.