Varnsdorf

1. SK Prostějov – FK Varnsdorf 3:2

V utkání s infarktovým závěrem dnes naše áčko porazilo na stadionu Za místním nádražím fotbalisty Varnsdorfu. Tým trenéra Oldřicha Machaly už vedl 2:0, nakonec ovšem Varnsdorf v 90. minutě vyrovnal na 2:2. V nastaveném čase Milan Lutonský vrátil vítězství na stranu Prostějova. Důležité tři body tak zůstávají doma.

1. SK Prostějov – FK Varnsdorf 3:2

Rozhodčí: Dorušák – Šimáček, Vodrážka

Branky

12. Aleš Schuster, 28. Jakub Rolinc, 90. Milan Lutonský – 54. Erik Micovčák, 90. Matěj Kubista

Žluté karty

45. Milan Lutonský – 35. Jakub Barac, 50. Ondřej Kocourek, 55. Adam Houser, 76. Ondřej Kocourek

Červené karty

59. Ondřej Lehoczki, 76. Ondřej Kocourek (po druhé žluté)

Sestavy

1. SK Prostějov: Bréda – Lutonský, Schuster, Polák, Janíček – Koudelka, Střeštík,( 82.Dittmer)  Slaměna, Rolinc (88.Kotouč)  – Píchal (90+3 Zapletal) , Pašek     trenér: Oldřich Machala

FK Varnsdorf: Samoel – Houser, Heppner, Bláha, Lehoczki, Barac (78.Kubista), Micovčák,( 68.Kazda)  Rudniskyy,(61. Breda)Kocourek, Finěk, Ngimbi.  trenér: David Oulehla

Hned od začátku náš tým zatlačil hosty z Varnsdorfu do úzkých a vynutil si několik rohových kopů. Už ve 12. minutě si na centrovaný míč z rohu naskočil urostlý Schuster a hlavou mířil přesně. Na tabuli naskočilo 1:0. O šest minut později následovala standardní situace. Po přesném centru padla branka a znovu hlavou. Tentokrát se prosadil domácí Rolinc, který zvýšil na 2:0. Poté ještě hostující obranu potrápil Píchal, který ovšem mířil těsně vedle brány.

Varnsdorf se dostal do první vážnější situace až ve 37 minutě, kdy musel střelu z úhlu zachraňovat gólman Bréda odkopem z brankové čáry. Když pak na centr z levé strany nedosáhl domácí Pašek, týmy se odebraly do šaten za stavu 2:0.

Do druhé poloviny utkání vstoupili lépe opět naši hráči, ovšem Rolinc, Píchal, Lutonský, Koudelka ani nová posila Slaměna se po svých akcích z gólu radovat nemohli.

Pak přišlo na řadu známé rčení nedáš – dostaneš. Hostující Micovčák se otočil s míčem na vápně otočil a jeho rychlá střela brankáře Brédu překvapila. Kontaktní gól na 2:1 byl na světě. Pět minut nato prostějovského Rolince zastavil nedovoleně Lehoczki a za faul zezadu následovala červená karta. Z vytvořené standardky Střeštík minul pouze o milimetry šibenici Samoelovi brány.

Domácí tým pokračoval v útočení, ale Píchalovi napřed chyběla razance a po centru od Lutonského mu byla jeho další střela zblokována. A když se na hřišti neměnilo skóre ani po Polákově střele, která směřovala mimo bránu, tak přišla ke slovu opět karta pro hostující tým. Po druhé žluté se musel poroučet do sprch Kocourek. Varnsdort to paradoxně vybudilo a i když měl na hřišti jen devět hráčů, začal znovu hrozit. Jeho slibné střely ze 78. i z 80. minuty mířily mimo tři tyče Brédovy brány. Minutu nato měl naopak na druhé straně velkou příležitost Lutonský, který si krásně narazil s Rolincem, ale na zpětnou přihrávku už nedosáhl.

V 83. minutě následovala ještě standardní situace domácích. Odražený míč se dostal k Polákovi a ten pohotově pálil. Ovšem domácí diváky nerozveselil a tak na tabuli stále svítilo skóre 2:1 pro Prostějov.

V samotném závěru utkání přišla standardka hostů, na kterou přiběhl do našeho vápna i brankář Varnsdorfu Samoel. Po centru a následné skrumáži ve vápně se míč dostal na hlavu Kubisty a ten zařídil euforii hostů. Bylo srovnáno na 2:2.
To ovšem ještě nebyl konec. Bojovník Lutonský to nechtěl nechat jen tak a vzal vše na sebe. Jeho střela rozvlnila síť za Samoelovi zády a radost se mohla přesunout na stranu 1. SK Prostějov. Chvíli po jeho gólu rozhodčí utkání ukončil a tak infarktový závěr přinesl tři body našim borcům.

Hlasy po utkání

Trenér hostujícího týmu David Oulehla: Já jsem hodně nespokojený. A nejen z pohledu výsledku. Utkání jsme nezvládli po mentální stránce. Dvakrát jsme dostali gól ze standardní situace, na které jsme se připravovali. První branka byla naprosto zbytečná, zakončoval Aleš Schuster, nikdo u něho nebyl. To je obrovský problém. Druhá branka opět ze standardky, kdy to nedohrajeme, zapadne to za nás, prohráváme o dva góly. Ve druhé lize za stavu dva nula je to složité. Pokud kluci nepochopí, že musí být poctiví, disciplinovaní a soustředit na své věci, je to složité. Hráč dostane žlutou kartu za zakopnutí míče, pak druhou za faul a jde samozřejmě ven. A ještě další zbytečná červená karta. Kdybychom dohrávali utkání v devíti v poli místo v osmi, možná dopadlo jinak a bod jsme tady mohli uhrát. A u toho musíme začít. Jsem hodně nespokojený a naštvaný na hráče.

Trenér domácího týmu Oldřich Machala: Zápas se mi hodnotí lépe, protože jsme jej zvládli, ale měli jsme jej tak rozehraný, že jsme ho měli absolvovat úplně v klidu. Šancí jsme měli hodně, jenže tohle se nám opakuje už třetí zápas. Ve Vítkovicích vedeme 2:0, nedohrajeme to, v Sokolově vedeme o gól, máme šance na další tři nebo čtyři, i dnes jsme mohli zápas dávno rozhodnout. I když hrál soupeř v deseti, posléze v devíti, tak už nemá co ztratit. Ze standardní situace se může stát, že dá branku, byl tam i hostující brankář. Udělali jsme hrubou chybu a stav byl opět vyrovnaný po takovém průběhu utkání. Nedali jsme ale hlavy dolů a zápas jsme rozhodli výbornou individuální akcí Lutonského, který přešel přes tři hráče. Zápas jsme ale měli rozhodnout mnohem dřív. Gratuluji soupeři, že se takhle dostal do zápasu. Vítězství jsme si zasloužili, musím poděkovat hráčům, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.