Líšeň

Už zítra nás čeká první miniderby v Brně

V sobotu v 16:30 nás čeká první miniderby v Brně. Nepůjde ovšem o slavnou Zbrojovku, ale o nováčka soutěže, SK Líšeň.

Oba kluby mají po osmi odehraných kolech shodně deset bodů. Čeká se tedy vyrovnané a vypjaté utkání. Věříme, že to bude nervy drásající boj o každý metr zeleného pažitu se šťastným koncem pro hostující celek. Naposledy se spolu týmy utkaly 15. února letošního roku v přípravném utkání. Šťastnější tehdy byli Líšenští – vůbec celková bilance z poslední doby hovoří ve prospěch týmu z brněnské části.

SK Líšeň je nováčkem v soutěži. Určitě bude chtít ukázat své kvality a Prostějov v miniderby porazit. Trenér našeho nejbližšího soupeře spoléhá nejen na bojovnost svého mladého a houževnatého týmu, ale i na svého syna, který je spolu s Markem Vintrem nejlepším střelcem týmu. Nejen trenér Miloslav Machálek, ale samozřejmě i jeho syn Tomáš Machálek jsou prostějovskými rodáky. Tomáše si diváci mohou pamatovat z nedávného angažmá v Prostějově. V sezoně 2015/16 bojoval totiž ještě za Eskáčko. Fanouškům Prostějova může být známé i jméno brankáře Jana Vítka, který je odchovancem Prostějova a v Líšni je jistotou mezi tyčemi. Domácí většinou hrají v rozestavení 3-5-2, takže se od soupeřova týmu čeká útočný fotbal.

SK Líšeň naposledy prohrála v místním derby se Zbrojovkou 2:0 když nastoupila v sestavě: Šustr – Bačo, Hlavica, Jeřábek – Reteno Elekana, Čermák, Minařík, Ševčík, Bednář – Machálek, Hladík.

Náš tým v minulém kole vybojoval v dramatickém závěru nakonec cenné vítězství 3:2 doma s Varnsdorfem. Může na tom být tedy oproti Líšni psychicky lépe. Navíc se do sestavy může vrátit dvojice vykartovaných Biolek – Pernatskyi. K dispozici již bude uzdravený Kroupa , naopak zřejmě do utkání nebude schopen zasáhnout Pašek , určitě nebude hrát ani Sus a nejistý je start Šteigla.

1.SK Prostějov naposledy nastoupil v této sestavě: Bréda – Pašek, Janíček, Schuster, Lutonský – Píchal, Slaměna, Polák, Střeštík, Koudelka – Rolinc.