Líšeň

SK Líšeň – 1. SK Prostějov 3:0

Bez bodu a s bez vstřelené branky odjíždělo dnes naše áčko ze hřiště brněnského SK Líšeň. Ze zápasu, který vyhrála Líšeň poměrem 3:0 jsme si mohli odnést body i my. Poměr sil na hřišti určitě neodpovídal konečnému výsledku. Utkání 9. kola Fortuna: Národní Ligy mezi týmy SK Líšeň a 1. SK Prostějov skončilo sice jednoznačným vítězstvím domácích, ale mnoho šancí ke skórování mělo i naše Eskáčko. Jenže nám chybělo štěstí v koncovce. V bráně sice exceloval Bréda, ale i tak domácí dokázali své šance využít a vstřelit 3 branky.

SK Líšeň – 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)

Rozhodčí: Cihlář – Hock, Klupák

Branky

26. Guy Reteno Elekana, 72. Marek Vintr (Pen), 85. Guy Reteno Elekana

Žluté karty

45. Ondřej Vintr, 81. Marek Vintr, 82. Tomáš Machálek – 36. Jan Polák, 64. Marek Střeštík, 64. Jakub Rolinc. 71. Tomáš Janíček, 89. Jan Koudelka

Sestavy

SK Líšeň: Šustr – Bačo, O. Vintr, Jeřábek (36. Minařík), O. Ševčík – Ad. Čermák, Demeter (78. Málek), Reteno Elekana – Hladík, T. Machálek, Zikl (70. M. Vintr).
Trenér: Miroslav Machálek

1. SK Prostějov: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Polák, Píchal, Slaměna (68. Kroupa), Střeštík (77. Šteigl) – Koudelka, Rolinc.
Trenér: Oldřich Machala

Reportáž ze zápasu

Prvních deset minut patřilo našim borcům. Jenže neúspěšní byli postupně Píchal, Koudelka i Schuster, který po rohu mířil hlavou nad Šustrovu bránu.

Zhruba po čtvrt hodině hry převzali otěže domácí hráči z Líšně. Nejprve naše obrana zblokovala střelu Hladíka a hned na to svoji šanci překombinovali Reteno s Čermákem. Následoval centr na líšeňského Zikla, který přihrával Hladíkovi, ale jeho střelu ve vyložené šanci vyrázil nohou Bréda. Náš brankář musel hasit situaci i chvíli na to. Hladík nacentroval na domácího kapitána Machálka, přes kterého se dostal míč k Retenovi, ale jeho pokus náš pohotový brankář vyrazil a Machálkova následná dorážka mířila těsně nad horní tyč. Kouzelník Bréda se zaskvěl i při další obrovské šanci, kdy Machálek centroval na Zikla, ale tomu náš brankář vystavil fantastickým zákrokem stopku.

Ve 24. minutě se zrodila první branka. Líšeňský Hladík přihrál Ziklovi, ten posunul míč na Retenu, kterého napřed Bréda vychytal, ovšem vyražený míč se mu opět dostal na nohu. Domácí hráč tentokrát zachoval chladnější hlavu a brankáře Eskáčka technickou střelou k tyči překonal. Stav 1:0 pro domácí.

Následovala minuta jednatřicátá, kdy se do slibné šance dostali hosté z Prostějova, ale po Píchalově přihrávce Koudelkova střela jen lízla břevno branky. Minutu na to musel líšeňský brankář Šustr vyběhnout, aby skluzem zneškodnil Koudelkův únik.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Důkazem tomu byla i šance Rolince, který trefil pouze boční síť a vzápětí na druhé straně Zikl těsně minul pravou tyč Brédovi svatyně.

Ke konci prvního poločasu se ještě ukázali naši borci. Lutonský dostal na levé straně u lajny míč a následovala jeho rychlost a dravost. Sprintem se dostal od lajny směrem na střed, ale jeho střela prosvištěla těsně vedle Šustrovi tyče.

Do druhého poločasu vletěli lépe opět naši borci. Nejdříve byla Lutonského slibná střela zblokována na roh a poté Střeštík pěkným dloubáčkem na Lutonského obelstil protihráče, jenže následný střílený centr do vápna propadl a doputoval až na boční aut.

Obrovská šance Prostějova se zrodila v 53. minutě. Koudelka přihrál Biolkovi a ten svým přízemním centrem poslal míč do malého vápna. Píchal skluzem na balon jen tak tak nedosáhl. Naši hráči dále bušili do soupeře. Jenže Polák hlavičkoval nad Šustrovu branku a Koudelkova střela šla vedle.

Deset minut na to se ke slovu dostali opět domácí, kdy centroval Reteno a Ondřej Vintr trefil ze skrumáže pouze tyč. V následné protiakci dostává krásný pas ze středu hřiště náš Píchal, ale jeho střela těsně minula branku Líšeňských.

Následuje 69. minuta a v našem vápně padá Hladík. K pokutovému kopu se postavil střídající Marek Vintr a svou střelou k pravé tyči Brédovi brány zvyšuje na 2:0.
Za dalších deset minut se ocitá v brejku Ondřej Vintr po kolmici od Marka Vintra, ale náš golman znovu zasahuje.

V 84. minutě dostává centrovaný míč Marek Vintr, přihrává chytře pod sebe na Retenu a ten střelou v leže překonává Brédu. Skóre 3:0 si domácí už pohlídali a připrali si první domácí vítězství.

Hlasy po utkání

Trenér hostů: Oldřich Machala: Domácí byli agresivnější v soubojích a měli větší hlad po vítězství. Na to jsme naše hráče upozorňovali. Myslím, že my jsme působili fotbalovějším dojmem, ale výsledek tomu neodpovídá. Neproměnili jsme příliš mnoho šancí. Už ve 2. minutě Koudelka mohl dát gól. V 5. minutě jsme měli standardku, která šla nad břevnem, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Je příliš mnoho situací, které dohráváme špatně, lepší výsledek jsme si proto nezasloužili.

Trenér domácích: Miloslav Machálek: Navážu na trenéra hostů. Musím přiznat, že dnes nevyhrálo lepší mužstvo. Prostějov působil daleko fotbalovějším a vyspělejším dojmem. Měli jsme problémy s poskládáním defenzivy, kde jsme nepodali optimální výkon. Zaplať pánbůh, že alespoň Bačo podal excelentní výkon, ten nám pomohl. Soupeř si na můj vkus vytvořil příliš mnoho gólových příležitostí. Koudelka byl velmi nebezpečný. Bylo to pro nás strašně složité utkání s velmi kvalitním soupeřem, ale byli jsme produktivní a splatili jsme dluh výborným domácím divákům. My jsme doma dosud nevyhráli. Vyhráli jsme dnes s výsledkem 3:0, který neodpovídá poměru sil na hřišti.