dukla

Spravíme si chuť na Dukle?

V sobotu 5.října v rámci 11. kola zajíždíme na slavnou Duklu Praha. Zápas na Julisce začíná trochu netradičně už v 10.15 hodin.

Na tamním trávníku se v minulém století proháněli slavní playeři jako Masopust, Nehoda, Adamec a Pluskal. Zajímavostí také je, že oba kluby mají společnou fotbalovou legendu. Bývalý brankář a mistr Evropy z roku 1976 Ivo Viktor hájil barvy obou klubů. Zatímco v Prostějově svoji kariéru startoval, tak v Dukle Praha byl už oporou a hvězdou. Stejně jako v československé reprezentaci.

Aktuálně patří mezi dukelské hvězdy například čtyřbrankový Hadasčok, který v minulosti hájil barvy i našeho minulého soupeře z MOL cupu Slovanu Liberec. Dále Holík, který má na kontě pět branek. Tento záložník byl nedávno ve Zlíně spoluhráčem naší poslední posily Patrika Slaměny.

Dukla Praha před sezonou avizovala, že chce hrát klidný střed tabulky, ale že se nebude bránit ani postupu do naší nejvyšší soutěže. Nyní se dá očekávat, že se ambice v týmu určitě zvedly. Svědčí o tom jejich druhá příčka v lize s jednadvaceti body za 7 výher a 3 prohry. Dukla patří spolu s Hradcem Králové mezi nejlépe střílející týmy s 22 brankami. Proti našemu áčku bude chtít určitě získat plný počet bodů. Favorizovaný tým doma zatím prohrál pouze jednou, a to hned v první kole s Třincem. Od té doby Dukelští neztratili na domácím hřišti ani jeden bod. V posledním kole vyhráli i v Sokolově a to poměrem 3:2. Předtím postoupili v českém poháru mezi 16 nejlepších týmů, když si poradili s Domažlicemi 3:1.

Tým z Prahy hrál v posledních letech pravidelně nejvyšší soutěž, a tak s ním nemáme za poslední období žádné vzájemné utkání. S Duklou tedy změříme síly poprvé.

Dukla Praha se prezentuje útočným stylem hry a tomu odpovídá i její rozestavení 3-5-2.

Naposledy nastoupila v této sestavě: Hruška – Chlumecký, Piroch, Souček – Doumbia, Kovaľ, Kott, Krunert, Preisler – Hadaščok, Hašek.

Naši borci z Eskáčka neprožívají zrovna nejlepší období, když v minulém domácím utkání jen remizovali s papírově slabší Chrudimí. Navíc jsme přišli o vyloučeného Honzu Poláka, který bude chybět kvůli červené kartě i proti Dukle. Kvůli kartám nenastoupí ani Kuba Rolinc. Zápas na Julisce bude tedy velmi těžký. Prognózy hovoří výlučně proti našemu týmu. Ovšem dokázali jsme obrat o body i první Pardubice, tak proč by se nám to nepovedlo i s Duklou? Aktuálně nám patří 11. příčka za 2 výhry, 5 remíz a 3 prohry.

1.SK Prostějov naposledy nastoupil v této sestavě: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Píchal, Slaměna, Polák, Střeštík, Šteigl – Kroupa.