FK Dukla Praha – 1. SK Prostějov 1:0

Těsnou prohrou skončilo utkání 11. kola Fortuna:národní ligy mezi Duklou Praha a Prostějovem. Jedinou branku vsítil po čtvrt hodině hry domácí Daniel Tetour. Trefou z dvaceti metrů do šibenice rozhodl už v první polovině utkání. Ve druhé půli sice Eskáčko dominovalo, ale na body už nedosáhlo.

Dukla Praha – 1.SK Prostějov 1:0 (1:0)

Rozhodčí: Vojkovský – Novák, Mikeska

Diváci: 753

Branky

15. Daniel Tetour

Žluté karty

52. Souček – 70. Schuster, 78. Biolek, 90+1. Píchal

Sestavy

Dukla Praha: Hruška – Chlumecký, Piroch, Souček – Kott (66. Ayong), Doumbia, Daniel Tetour, F. Hašek (85. Kovaľ), Preisler – Hadaščok, Holík (75. Kozma). Trenér: Roman Skuhravý

1.SK Prostějov: Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Lutonský – Píchal, Pernatskyi, Slaměna, Kotouč (75. Kroupa), Šteigl – Pašek.Trenér: Oldřich Machala

Reportáž ze zápasu

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný a na hřišti šlo spíše o takové seznamování se se soupeřem.

První šance se zrodila v osmé minutě po rohu Pražanů. Jenže Souček, ke kterému se míč dostal, měl sice dost času a prostoru, ale přihrál nepřesně. Na druhé straně se zase ukázal domácí brankář Hruška, když vyboxoval trestný kop našeho Slaměny. Minutu nato byl po pěkné kombinaci našich borců bohužel vytlačen mimo hrací plochu Lutonský.

V 15. minutě se dostal k míči na středu hřiště Daniel Tetour z Dukly Praha. Potáhnul balon a ze dvaceti metrů ukázal své dovednosti. Bombou trefil šibenici Brédovi branky. Stav 1:0.

Duklu to navnadilo a začala hrozit. Jenže Preisler si dal míč příliš daleko od nohy a Hadaščokovi při jeho otočce ve vápně balon odskočil. Poté musel náš brankář Bréda na výlet, aby odkopem přerušil šanci Pražanů.

Ve třiadvacáté minutě ukázal dukelský Hadaščok proč hrál 1. ligu. Po centru Součka vystřihl parádní nůžky a těsně minul břevno naší branky.

Po půl hodině hry jsme předvedli lidem z hlavního města, že u nás na Hané se hraje fair play. Po centru Slaměny rozhodčí nařídil rohový kop, ale naši borci se zachovali sportovně a verdikt sudího změnili. Za férové přiznání byli oceněni potleskem diváků.

Další obrovskou příležitost Dukly založil Hadaščok, který našel osamoceného Doumbiu, ale ten těsně minul levou tyč Brédovi branky.

Za několik minut přerušil Hadaščokovu šanci Pernackyi na roh. Po kopu od rohového praporku se dostal k balonu Souček, ale tohle nebezpečí naštěstí odvrátil náš Janíček.

A když byl v nastaveném čase prvního poločasu našim borcům odmáván ofsajd, šli týmy do šaten za stavu 1:0 pro Duklu.

Trenér Machala namíchal svým svěřencům o pauze snad nějaký zázračný lektvar, protože do druhé půle jako by šel jiný prostějovský tým.

Vše začalo Šteiglovou příležitostí. Ovšem z blízkosti trefil pouze Hruškovu náruč. Pár minut na to Šteiglovi přistrčil míč Lutonský, ale následný Šteiglův centr odhlavičkoval domácí Piroch.

U naší brány bylo rušno z následného útoku domácích. Preisler postupoval po levé straně sám na bránu, ale jeho střela naštěstí jen prosvištěla kolem tyče. To byla, ale jen jedna z mála šancí Dukly.

Do boje se šlo opět na polovině domácích. Na přímý kop si nejvýše vyskočil Pašek, ale jeho pokus hlavičkou byl nepřesný. Po minutě jsme se dostali opět do obrovské šance. Lutonský na křídle utekl protihráči Chlumeckému, ale jeho následná střela se jen otřela o boční síť Hruškovi brány.

Naše áčko dále bušilo do soupeře. Šteigl utekl po levé straně a jeho centr hlavičkoval Lutonský v malém vápně těsně nad.

Po hodině hry se dostal k zahrávání standardní situace dukelský Hašek. Nečekaně a lišácky obstřelil zeď, ale u své vzdálenější tyče zachránil jasný gól brankář Bréda a z následné dorážky Hadaščok jen přestřelil.
Následovalo několik nepřesných přihrávek na obou stranách, a tak se na hřišti skoro čtvrt hodiny nic zvláštního neodehrávalo.

V třiasedmdesáté minutě Bréda chytil nečekanou střelu dukelského Hadaščoka. Ten dostal střílenou přihrávku od Tetoura a ihned chtěl efektivní patičkou našeho brankáře překvapit. Hned na to zazdil Hadaščok vyloženou šanci, kdy se ocitl úplně sám před Brédou, ale jeho střela mířila nad naši bránu.

Sedmdesátá sedmá minuta se mohla zapsat do dějin jako minuta ve které jsme vyrovnali. Píchal šikovně obešel hráče Dukly i samotného brankáře, ale jeho pokus zastavil na brankové čáře Piroch.
Za dvě minuty měl vyrovnání na své kopačce i střídající Kroupa. Jeho oblouček, ale trefil jen břevno dukelské svatyně.

Pět minut před koncem naše Eskáčko stále obléhá dukelskou bránu. Domácí jako by vypadli ze hry. Remíza by byla více než zasloužená. Stejně to vnímají také fanoušci na Julisce a na hru svých svěřenců pískají.

Naši hráči z Prostějova si následně vytvořili díky svým šancím několik rohových kopů, ale bohužel ani jeden k vyrovnání nepomohl.

Naopak Dukla se dostala překvapivě do poslední příležitosti zápasu a vstřelila branku! Naštěstí, ale gól patičkou neplatil pro Ayongovo postavení mimo hru.

Utkání tedy skončilo bohužel pro náš tým vítězstvím Dukly těsným výsledkem 1:0.