Viktoria Žižkov

V sobotu nás čeká krutý boj s Viktoriány

Po reprezentační pauze přivítáme v sobotu 19. října na našem hřišti Za Místním nádražím tým z pražského Žižkova. Zápas, jenž má výkop už ve 14.30 hod je pro nás klíčový. S ohledem na těžký los, který nám přisoudil na konci podzimní části Fortuna:národní ligy velmi těžké soupeře (venku Hradec Králové, doma Vysočinu Jihlava a opět venku Zbrojovku Brno), máme v domácím střetnutí s Viktorií Žižkov největší šanci ještě do konce roku naplno bodovat. Na utkání potřebujeme i co největší podporu obecenstva, a tak se klub rozhodl poskytnout každému platícímu divákovi pivo nebo limonádu a klobásku zdarma.

FK Viktoria Žižkov drží v tabulce sedmou pozici se 17 body za 5 výher, 2 remízy a 4 prohry. V minulém kole Fortuna:národní ligy zvítězili Viktoriáni na domácí půdě nad nováčkem z Vyšehradu. Nepředvedli nijak oslnivý výkon, ale dokázali soupeři vstřelit alespoň jednu branku. Porazili tak Vyšehrad nejtěsnějším výsledkem 1:0, stejně jako náš tým v prvním kole letošního ročníku ligy.

Pražská Viktorka má ale ještě jednu a mnohem zajímavější společnou věc s naším klubem. Za Viktorii Žižkov hrál totiž náš asistent trenéra Tomáš Hunal. Za doby jeho aktivní fotbalové kariéry v klubu v letech 1996-2002 se stal tamní legendou. Dokonce s týmem Žižkova bojoval o jejich druhý historický titul. Jenže tehdy nakonec prohráli na Strahově se Slavií Praha a vysněný titul se rozplynul.

Žižkováci vyplnili reprezentační pauzu přátelským utkáním v Českých Budějovicích, kde se postarali o překvapení. Tamnímu prvoligovému mančaftu vstřelili tři branky a zvítězili 3:1. Navíc si trenér Zdeněk Hašek pochvaloval, že se během reprezentační přestávky dokázali doléčit nemocní a zranění hráči. Proti našemu áčku nastoupí kromě Řezáče, který dostal proti Vyšehradu červenou kartu, v plné síle.

Klub FK Viktoria Žižkov se v posledním ligovém utkání proti Vyšehradu představil v této základní sestavě: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Urbanec, Batioja, Bazal, Súkeník, Martan – Diviš.

Náš trenér Machala naordinoval našim hráčům v době reprezentační pauzy volno a soustředili se na přípravu utkání se Žižkovem. Tenhle zápas, jak už jsme poznamenali, je pro náš tým zásadní, protože jsme v minulých kolech ztratili body za remízy. Odehráli jsme utkání, ve kterých jsme mohli zvítězit, ale bohužel jsme vždy selhali v zakončení a potom zbytečně inkasovali. Finální fáze nám dělá dlouhodobě problémy, a proto máme na kontě jen 2 výhry, 5 remíz a 4 prohry. S jedenácti body nám patří 11. příčka.

Naše Eskáčko v minulém kole Fortuna:národní ligy prohrálo také s pražským týmem a to s Duklou Praha. Na Julisce jsme předvedli dva rozdílné poločasy. V první půli jsme sice tahali za kratší konec, ale druhá polovina zápasu byla v naší režii. Jenže jsme se i po několika velkých příležitostech vyrovnání nedočkali. A tak kvůli jediné brance, kterou naši borci inkasovali v prvním poločase jsme prohráli 1:0.

1.SK Prostějov naposledy nastoupil v této základní sestavě: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Píchal, Slaměna, Pernatskyi, Kotouč, Šteigl – Pašek.