1. Janíček, 59. Slaměna, 87. Koudelka – 39. Březina, 43. Martan, 72. Gil, 84. Švenger.

1.SK Prostějov: Bréda – Biolek, Schuster, Janíček (76. Pernatskyi), Lutonský – Píchal (67. Rolinc), Slaměna, Polák, Sus, Koudelka – Pašek (67. Kroupa).
Trenér: Oldřich Machala

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Urbanec, Maksič, Březina, Tusjak – Bazal, Batioja, Gil (80. Halgoš), Súkenník, Martan (87. Petrlák) – Diviš.
Trenér: Daniel Veselý, Zdeněk Hašek.

Reportáž ze zápasu

První čtvrt hodina hry patřila hostujícím hráčům ze Žižkova. Nejdříve střílel z dálky Martan, ale pouze doprostřed brány, kde míč lapil Bréda. Úspěšný zákrok si náš brankář připsal i po střele Divíška, který se snažil zakončit ze strany. Moc práce náš gólman neměl i po další akci žižkovského Martana. Ten sice předvedl pěknou sólovou akci, kdy obešel dva naše hráče, ale ve finální fázi si míč postrčil příliš před sebe, a tak se zmohl na zakončení už jen ve skluzu. Nejvíce  náš strážce svatyně zapotil, když se špatně domluvil s obráncem Janíčkem, který mu hlavičkou vracel míč. Naštěstí z toho byl jen první rohový kop soupeře, a ten jsme ubránili bez vážnějších potíží.

Naše Eskáčko se dostalo do první větší akce až v šestnácté minutě. Do zakončení z bezprostřední blízkosti se dostal Pašek. Jeho obrovskou příležitost ke skórování, ale odvrátili hosté na roh. Na naší straně zase odvracel balon na roh po nebezpečném centru do malého vápna Janíček.

Za zmínku stojí dvaadvacátá minuta. Žižkovský Urbanec se chtěl dostat s míčem ze strany do našeho vápna, ale na hranici šestnáctky ho fauloval Lutonský. Chyběli centimetry a rozhodčí mohl nařídit pokutový kop v náš neprospěch. Standardní situaci rozehrál soupeř na krátko a jeho následný střílený centr do malého vápna naštěstí razantně vyboxoval Bréda na roh.

Skóre se měnilo, ale na straně druhé. Náš reprezentant v malé kopané Koudelka dostal dlouhý nákop, míč si navedl a technickou střelou obstřelil hostujícího brankáře Švengera. 1:0.

Po půl hodině hry měl ještě obrovskou šanci znovu náš útočník Pašek. Dlouhý pas od Suse dostal na svoji kopačku Koudelka, který přihrál osamocenému Paškovi a ten tváří v tvář Švengerovi pouze trefil lehajícího se žižkovského gólmana.

Po velkém závaru v našem vápně se dostal ke střele ze značky pokutového kopu žižkovský Urbanec. Jeho střelu, ale naštěstí zablokoval náš obránce Biolek.

Slaměnův dlouhý centr ze standardky se odrazil přímo na hlavu Biolka, který trefil spojnici Švengerovi brány. Jenže i kdyby mířil přesně, tak by branka nebyla uznána, protože byl žižkovský brankář faulován.

Ještě do šaten mohlo být srovnáno. Neuvěřitelnou příležitost k vyrovnání dal hostujícím hráčům rozhodčí Orel po odpískání diskutabilní penalty. Naštěstí byl, ale osud spravedlivý. Náš brankář Bréda vystihl stranu a bravurním zákrokem míč vyrazil. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro naše barvy.

Druhý poločas začal velmi opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl chybovat, a tak se nic zásadního delší dobu nedělo.

Až ve čtyřiapadesáté minutě měl na své hlavě navýšení skóre náš Biolek. Ovšem jeho hlavička po rohu Slaměny pouze orazítkovala břevno Švengerovi branky. A hned tři minuty na to Koudelka pelášil s míčem snad 40 metrů, ale dostal se do velkého úhlu a trefil jen boční síť žižkovské brány.

V 61. minutě zahrávali hosté ze Žižkova standardní situaci od rohového praporku. Odražený míč se dostal k před vápnem stojícímu Gillovi a jeho následná střela zapadla k tyči naší brány. Vyrovnání na 1:1 bylo na světě.

Vedení na naši stranu mohl vrátit opět Biolek. Jenže v bezprostřední blízkosti trefil hlavičkou jen brankáře Švengera, který vyrazil míč na roh. A z následného rohu Polák opět hlavičkou poslal míč vysoko nad.

Na druhé straně hosté ukázali, že umí také zahrozit hlavou. Na hlavičku si naskočil žižkovský Gill, ale jeho šance skončila na horní tyči prostějovské brány.

Ke své další obrovské příležitosti se dostal opět Koudelka, který šel sám na gólmana Švengera. Ten mu, ale jeho kličku bohužel vychytal. Následně ještě prošel po straně sprinter Lutonský, který poslal slibnou přihrávku do malého vápna. Jenže v něm míč těsně míjí Kroupa a ani za ním z druhé vlny dobíhající Rolinc na míč nedosáhl.

V osmasedmdesáté minutě se ke svým dvěma velkým šancím dostal hostující tým. Proti žižkovské akci musel zasáhnout náš brankář Bréda, který zneškodnil šanci Diviše. A poté zachránil gól vlastním tělem Pernatskyi, který zastavil střelu hostujícího Gila.

Tribuny našeho stadionu vybuchly radostí v 83. minutě, když si na rohový kop Slaměny naskočil Kroupa. Hostující trenér už před utkáním avizoval, že si jeho tým musím dávat velký pozor na standardní situace našeho mančaftu. A potvrdilo se. Kroupova hlavička byla přesná a rozvlnila síť žižkovské brány. Ukazatel skóre se změnil na 2:1.

Další minuty patřili už jen našim hráčům, kteří si vítězství bezpečně pohlídali. Eskáčko se zbytečně nezatáhlo, ale naopak operovalo na půli soupeře. Hosté se nemohli pořádně vymanit ze své poloviny, a tak se již stav 2:1 nezměnil.