zápas hradec

Áčko se utká s Hradcem, který má vykartovaná esa

V neděli 27.října nás čeká další utkání Fortuna:Národní Ligy. V rámci 13. kola zajíždíme do Hradce Králové, kde nás čeká první z následujících tří zápasů, které můžeme považovat za ty nejtěžší. Výkop utkání s místními Votroky je naplánován na 15 hodin.

Dres Hradce Králové oblékal dokonce i fotbalista, kterého srovnávali se slavným Pelém a který patří mezi nejlepší fotbalisty československé fotbalové historie. V 50. letech totiž za Hradec Králové střílel branky kanonýr a legenda z největších Pepi Bican.

Nyní v Hradci hrají možná i jeho nástupci v podobě útočníků Šípka nebo Firbachera. Nejen těmito dvěma útočníky hlavního týmu, ale i jinými perspektivními hráči Votroci disponují. Ve svém áčku i v mládežnických oddílech kope totiž celá řada českých reprezentantů.

Velkou výhodou pro naše barvy můžeme považovat absenci nejlepšího hradeckého střelce Vlkanova. Byť se svými 168 cm nepatří k žádným velikánům, co se fyzických proporcí týče, i tak se jedná o šikovného středopolaře, který má na kontě šest branek a patří mu třetí příčka v tabulce střelců Fortuna:Národní Ligy. Ovšem na trávníku se proti našemu Eskáčku neukáže. V minulém zápase proti Vlašimi obdržel čtvrtou žlutou kartu a má zákaz činnosti na jedno soutěžní utkání. Stejný distanc za čtyři žluté karty má i nadějný útočník Šípek. V minulém kole proti Vlašimi viděl žlutou kartu mimo jiné také Kopečný a Leibl. A jelikož to byla i jejich čtvrtá žlutá karta, tak se na zápas budou dívat pouze z tribuny.

Díky vykartovaným hráčům se naše šance na získání bodů trochu zvedají, ale i tak půjde o velmi těžké střetnutí. Jednomu z nejlepších týmů ligy a favoritu na postup patří aktuálně v tabulce 3. příčka s 24 body. Ve statistikách má sedm výher, tři remízy, dvě prohry a velmi kladné skóre 25:11. Navíc se hradečtí mohou pyšnit pouze jedním ztraceným zápasem na domácí půdě. Už ve 2. kole Fortuna:Národní Ligy totiž prohráli na svém stadionu 0:2 s dalším z favoritů soutěže, Duklou Praha. Ve všech ostatních pěti domácích zápasech zvítězili.

Minulé fotbalové klání Hradec Králové vyhrál ve Vlašimi 2:0 a nastoupili v této základní sestavě:Ottmar – Urma, Kvída, Leibl, Zbrožek – Soukeník, Vlkanova, Čech, Procházka – Jukl, Šípek.

Náš tým z Prostějova v minulém zápase bral velmi cenné body za skalp Viktorie Žižkov. V domácím mači našemu áčku velkou mírou pomohli také fanoušci. Hráči si pochvalovali, že diváci byli motor, který je hnal za vítězstvím. Byli dvanáctým hráčem na hřišti. I přes nařízenou penaltu proti nám, kterou Bréda fantasticky lapil, jsme dokázali zvítězit. Touha po třech bodech byla silnější a Viktoriány jsme dokázali udolat 2:1. Po dvanáctém kole okupujeme desátou příčku se 3 výhrami, 5 remízy, 4 prohrami a skórem 13:17.

1.SK Prostějov naposledy nastoupil v této sestavě: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Píchal, Slaměna, Polák, Střeštík, Šteigl – Kroupa.