FC Hradec Králové

Muži dnes vyloupili Hradec a vezou si tři body

Naše áčko dnes v náročném utkání s FC Hradec Králové zvítězilo nad domácími o gól a odváží si mimořádně cenné tři body. První branku si soupeř dal sám, druhou vstřelil Jakub Rolinc. Hradec korigoval výsledek brankou z pokutového kopu.

FC Hradec Králové – 1.SK Prostějov 1:2 (0:1)

Branky

70. Kristián Zbrožek (Pen) – 13. Jan Kvída (vlastní), 55. Jakub Rolinc

Žluté karty

20. Milan Černý, 42. František Čech, 67. Otto Urma – 57. Jan Polák, 60. Jan Koudelka, 70. David Píchal, 83. Miloslav Bréda, 90. Jan Kotouč

Červené karty

77. David Píchal (po druhé ŽK)

Sestavy

FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, M. Černý (52. Doležal), Jukl, Soukeník, D. Procházka (65. Djurdević) – Firbacher (46. Prekop).

Trenér: Zdenko Frťala

1. SK Prostějov: Bréda – Koudelka (90. Kotouč), Polák, Pašek, Slaměna (90. Střeštík) – Pernackyj, Rolinc (80. Kroupa), Lutonský, Schuster – Sus, Píchal.

Trenér: Oldřich Machala

Reportáž ze zápasu

Už v 11. minutě zápasu se měnilo skóre. Po pravé straně pronikl do vápna náš Slaměna a z bezprostřední blízkosti vyslal přízemní střelu na brankáře Ottmara. Do rány mu sice vstoupil hradecký Kvída, ale ten míč pouze tečoval do vlastní sítě. 0:1 pro naše barvy.

Po čtvrthodině hry začali mít šance i hráči z Hradce Králové, kteří byli do té doby pasivní. Jenže obrana Eskáčka hrála přesně dle pokynů lodivoda Machaly a vše bezpečně likvidovala. A pokud se Votroci už dostali přes obranný val Hanáků, tak narazili na strážce svatyně Brédu.

Naše áčko působilo po půlhodině hry jako lepší tým. Ke konci první půle se však karta postupně začala obracet a Votroci přebírali mírnou iniciativu. Borci z Hané tak museli myslet čím dál více na defenzivu, aby o hubený náskok nepřišli. Severočeši se sice snažili o útočení, ale naši hráči byli v bezpečném obranném rozestavení a sebemenší větší šanci Hradeckým nedovolili.

Absence čtyř vykartovaných hráčů ze základní sestavy Hradce Králové, kteří nemohli zasáhnout do zápasu, byla hodně vidět. Hlavně ofenzivní hráči jako Vlkanova a Šípek chyběli, ve finální fázi Votroci selhávali a do zakončení se pořádně ani nedostali. Poločas tedy skončil v náš prospěch 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí s pozměněnou sestavou, ale hra příliš změn nenabrala. Naše áčko hrálo stále zodpovědně a hradecké nepustilo na dostřel Bédovi brány. A když se tak už stalo, tak obětavě zasahoval náš brankář, který například lehl pod nohy i dvěma hradeckým hráčům zároveň.

První velká šance se tak zrodila opět na naší straně. V 54. minutě přihrál Koudelka z levé strany na střed, kde stál Slaměna. Ten našel další přihrávkou osamoceného Rolince, který se prudkou střelou nemýlil a propálil hradeckého brankáře Ottmara, 0:2.

I po navýšení skóre byl zápas z obou stran stále vyrovnaný. Míč lítal vzduchem tam a zpátky, ale konečné adresáty nenacházel.

V 69. minutě došlo k nešťastnému faulu našeho  Suse na hranici velkého vápna. Rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop a nešťastníkovi navíc ukázal žluté varování. Na penaltový puntík si postavil míč domácí Zbrožek a přesnou trefou nedal prostějovskému Brédovi šanci. Snížení na 1:2 bylo na světě.

Bohužel, sedm minut na to zastavil nedovoleně hradeckou vyvíjející se šanci na polovině hřiště opět Píchal a viděl druhou žlutou kartu.

Votroci začali po vyloučení našeho hráče cítit příležitost a od 80. minuty začali pořádně hrozit. Většina jejich střel ale naštěstí končila v náručí brankáře Brédy.

Hradečtí se na konci zápasu dostali do tlaku, ale recept na obranu Prostějova a brankáře Brédu nenašli. Navíc si domácí v koncovce příliš nerozuměli a ve finální fázi byli bez nápadu. Můžeme říct, že trenérské duo Machala-Onofrej připravilo naše borce na zápas skvěle. Připravená a zabezpečená obrana nepustila soupeře do žádné vyložené šance. Díky tomu si odvážíme domů zaslouženě 3 body. Eskáčko se postaralo o překvapení 13. kola a prostějovským fanouškům udělalo obrovskou radost vítězstvím na půdě silného Hradce Králové 2:1.

Ještě musíme poznamenat, že hráče našeho áčka potěšila přítomnost prostějovského srdcaře v tamním sektoru hostů. I když sám, tak se snažil svými hlasivkami povzbuzovat naše borce z Hané po celou dobu zápasu. Prostějovský fanoušek si cestu na utkání do Hradce Králové našel po vlastní ose vlakem. Nasedl do „železného oře“ a vyrazil povzbudit své oblíbence. Za odměnu mu hráči přišli osobně poděkovat a zpět do Prostějova ho vzali autobusem s sebou. A rádi také do galerie přikládáme jeho fotografii.

Po vydařeném fanouškovském představení při domácím utkání se Žižkovem jde o další příjemný zážitek ze strany obecenstva. Možná se tak pomalu vrací „život“ a velký zájem o místní fotbal na prostějovské tribuny. Určitě si to nejstarší sport v Prostějově s bohatou historií zaslouží. Věříme, že se fanoušci v zápase s Jihlavou, které se koná už tuhle sobotu 2. listopadu ve 13.15 hodin, a které bude vysílat v přímém přenosu Česká televize, předvedou v té největší síle. Tímto tedy všechny zveme na vrcholný zápas podzimu! Vlajky, šály, čepice, dresy i jiné předměty v barvách našeho Eskáčka s sebou… Ale hlavně hlasivky!!! Srdce Hané, srdce fotbalu!

Část snímků pochází ze zdrojů klubu FC Hradec Králové.