Vysočina Jihlava

Zítra v televizním duelu změříme síly s Vysočinou

V sobotu 2. listopadu ve 13:15 hod se utkáme s dalším z favoritů druhé ligy. Domácí utkání s FC Vysočinou Jihlava bude navíc vysílat Česká televize. Půjde tedy o dvojnásobnou motivaci. Jelikož byla v posledním zápase na našem stadionu příjemně živá divácká kulisa, tak věříme, že i na utkání 14. kola Fortuna:Národní Ligy zavítá na stadion Za Místním nádražím spoustu lidí a ukáže nejen divákům u obrazovek, jak se u nás na Hané fandí.

Soupeř z Vysočiny má velmi příznivou bilanci. Posledního přemožitele ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži poznal 30. srpna v 7. kole Fortuna:Národní ligy a v podobě Hradce Králové. Pak ještě padl v MOL cupu se Spartou Praha, a to jen těsně 1:2.

Celkově patří Vysočina Jihlava společně s Pardubicemi mezi nejméně prohrávající týmy druhé nejvyšší soutěže. Vysočina prohrála pouze 2 zápasy, 3 remizovala a 8 vyhrála. Za to jim patří stejně jako Dukle Praha, druhá příčka v tabulce s 27 body. Navíc mají jihlavští nejlepšího střelce druhé ligy a tím je Stanislav Klobása s devíti brankami. Zvučné jméno má Jihlava také na postu hlavního kouče. Tým trénuje totiž bývalý slavný hráč Sigmy Olomouc Radim Kučera.

FC Vysočina Jihlava má velké ambice v podobě postupu do nejvyšší soutěže. I když tamní lodivod prohlásil, že je Prostějov kvalitní a těžký soupeř, tak se netají tím, že chce šňůru neporazitelnosti prodloužit a na Hané uspět. Do karet mu hraje i fakt, že nemá v kádru skoro žádné absence a nastoupí tak v plné sestavě. Naopak náš kádr bude postrádat talentovaného Davida Píchala, který má stopku za vyloučení v Hradci Králové.

Jihlavský trenér Kučera poslal na hřiště naposledy tuto základní sestavu: Vejmola – Vaculík, Tlustý, Tijani, Novotný – Mikus, Lacko, Zoubele, Fortelný, Smejkal – Jawo.

Naši bojovníci mají za sebou dva velmi cenné skalpy v podobě domácí výhry nad Žižkovem a v Hradci Králové. Obě utkání vyhráli shodně 2:1 a v Hradci se navíc postarali o překvapení kola. Ve 14. kole Fortuna:Národní ligy se tedy budou rvát o další cenné body a bojovat o prodloužení výherní šňůry. Utkání s Vysočinou Jihlava bude s ohledem na soupeřovu kvalitu asi nejtěžší z celé podzimní části. Navíc před televizními kamerami půjde o dosavadní vrchol této sezony.

1. SK Prostějov patří aktuálně 10. příčka se 17 body za 4 výhry, 5 remíz a 4 prohry. Na sestupové pozice máme slibný náskok 9 bodů. A naopak na postupové příčky ztrácíme 10 bodů. Vyrovnaný střed tabulky by mohl případným vítězstvím znamenat postup až na 7. místo. Všichni soupeři před námi, se kterými jsme bodově v kontaktu, hrají totiž na venkovních hřištích.

Eskáčko naposledy nastoupilo v této základní sestavě: Bréda – Pašek, Sus, Schuster, Lutonský – Píchal, Slaměna, Pernatskyi, Polák, Koudelka – Rolinc.

Jak už jsme psali, tak všechny zveme na vrcholný zápas podzimu! Vlajky, šály, čepice, dresy i jiné předměty v barvách našeho Eskáčka sebou. Ale hlavně hlasivky! Poženeme naše mužstvo společně za vítězstvím! Srdce Hané, srdce fotbalu!