prostejov_jihlava

1. SK Prostějov – FC Vysočina Jihlava 1:1

Z dnešního domácího utkání našeho áčka s Jihlavou si každý z týmů odnáší jeden bod. Naši borci remizovali s Vysočinou 1:1. Za Eskáčko skóroval Patrik Slaměna.

1. SK Prostějov – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky 54. SLAMĚNA  – 78.  KOUBEK

ČK: Tijani

Prostějov:BRÉDA – JANÍČEK, SUS, SCHUSTER – PAŠEK – KOUDELKA (90+1. PERNACKYJ), POLÁK, BIOLEK, LUTONSKÝ – SLAMĚNA (90+4. ŠTEIGL), ROLINC (59. KROUPA).

Jihlava: VEJMOLA – TIJANI, F. NOVOTNÝ, TLUSTÝ, SMEJKAL (60. MIKUŠ) – VACULÍK, ZOUBELE, JAVŮREK (79. JAKUB REZEK), LACKO, FORTELNÝ – JAWO (66. KOUBEK).

Reportáž ze zápasu

K prvnímu ohrožení branky mohlo dojít v 11. minutě zápasu. Jenže přízemní centr jihlavského Smejkala skončil rovnou v Brédových rukavicích. Hostující Fortelný i domácí Sus, který chtěl situaci zachraňovat, na míč totiž nedosáhli. Na druhé straně zblokovala obrana Vysočiny ránu Slaměny a hned nato si Rolinc kličkou položil jihlavského beka, ale jeho následná střílená přihrávka jen proletěla vápnem hostů.
Od 17. minuty začali hru řídit hráči Vysočiny Jihlava. Jawo nacentroval balon na hlavu Fortelnému, který trefil pouze našeho brankáře Brédu. Poté následoval další pokus hráčů z Vysočiny v podobě střely kapitána Vaculíka. Jenže jeho rána neuspěla. Za dvě minuty měl další slibnou příležitost Novotný. Dostal se s míčem až k místu penalty, ale jeho střela mířila nad Brédovu svatyni. Za další tři minuty centroval Javůrek, Lacko však střílel mimo.
Ve 26. minutě jsme se dostali do šance i my. Prostějovský Slaměna si postavil míč k zahrávání standardní situace. Přímým kopem pěkně obstřelil zeď, ale bohužel také tyč Vejmolovy brány.
Dvě minuty na to se dostal opět do dobré příležitosti jihlavský Fortelný. S jeho střelou, i když byla lehce tečovaná, neměl brankář Bréda vážnější potíže.
Přesně po půl hodině hry si vytvořilo akci naše áčko, balon ovšem skončil v náručí gólmana z Vysočiny. Následný kontr Jihlavy zachránil skluzem prostějovský Janíček na roh. Po rohovém kopu se opřel do míče Fortelný. Jeho volej letěl těsně vedle tyče Brédovi brány.
A když se po střílené přihrávce hostujícího Lacka neujala ani střela agilního Fortelného, šlo se do šaten za nerozhodného stavu 0:0.
První polovina zápasu patřila hostům z Vysočiny, ale do druhého dějství vkročili aktivněji naši borci z Hané.
Čtyři minuty po úvodním hvizdu druhé půle vyslal technickou střelu na bránu náš Pašek. Brankář Jihlavy Vejmola byl však připraven a míč lapil. Za další dvě minuty se dostal k odraženému míči po standardní situaci náš Koudelka, jenže jeho střela letěla vysoko nad. Nebýt vyšší budovy zázemí Eskáčka, tak si do míče mohli kopnout i železničáři na místním nádraží.
V 53. minutě se zrodila další standardní situace našeho celku. K přímému kopu v ideální pozici se postavil opět náš Slaměna a krásně zakroutil míč k levé tyči Vejmolovy brány. Jeho paráda rozvlnila síť a otevřela skóre na 1:0.
Od 57. minuty následovala šňůra rohových kopů Jihlavy. Po prvním kopu od rohového praporku se odrazil balon k jihlavskému Novotnému, který poslal míč obloučkem na Jawu, jehož hlavičku pokryl brankář Bréda. Za další čtyři minuty Jihlava opět zahrozila, míč však skončil po naší teči za Brédovou bránou. Z dalšího rohu se k našemu štěstí nic nepříjemného nestalo. A do třetice se roh jihlavských zrodil po velké skrumáži na vápně, kde se nejlépe zorientoval prostějovský Schuster a odkopl míč mimo Brédovu branku. Po této skrumáži se hráči z Jihlavy dožadovali penalty, rozhodčí Adámková ovšem byla jiného názoru. Následný roh naše defenzíva opět bezpečně zažehnala.
V 68. minutě se mohl dostat do brejku osamocený Koudelka. Kroupa, který se dostal na hřiště místo Rolince, skluzem vybojoval míč u lajny a vyslal krásnou přihrávkou za obranu Koudelku. Jenže ten byl stažen a rozhodčí Adámková nepochopitelně nepískala.
Dvě minuty na to hlavičkoval jihlavský Lacko těsně vedle tyče Brédovi kasy. Stejně skončila střela Mikuše z poza šestnáctky, která jen o centimetry minula naši tyč.
V 77. minutě poslal hostující Tlustý dlouhý nákop na naši polovinu, kde měl velké potíže Schuster. Ten chtěl balon odhlavičkovat, ale bohužel couval a byl příliš v záklonu. Míč mu tedy nešťastně sklouznul po hlavě, a tím se otevřel volný prostoru číhajícímu Koubkovi z Jihlavy. Hostující hráč se tak snadno dostal do brejkové situace a tváří v tvář našemu Brédovi nedal šanci. Střelou po zemi vyrovnal na 1:1.
Devětasedmdesátou minutu si budeme všichni také pamatovat. Místní borec Sus byl ve vápně faulován hostujícím Tijanim. Jihlavský obránce chtěl odkopnout míč, ale místo něj trefil našeho hráče. Jenže píšťalka sudí Adámkové zůstala opět bez reakce. Upřímně se mohla předtím pískat i ruka, ale rozhodčí v obou situacích nereagovala.
Druhá polovina byla oproti té první záživnější a naši hráči měli trochu více ze hry. Ve třiaosmdesáté minutě přelétával míč u hostujícího vápna z jedné strany na druhou, ale vše skončilo zpět na polovině hřiště a Eskáčko se tak ke střele nedostalo. To ovšem neplatilo v následné šanci, kdy se ke střele z vápna dostal Kroupa. Jeho pokus, ale jen prosvištěl kolem Vejmolovy brány. Hned na to na opačné polovině hřiště musel vyběhnout z brány náš Bréda, aby odkopem zmařil jihlavskou šanci. A znovu u brány hostů centroval náš Pašek, následná hlavička Kroupy mířila mimo.
V 88. minutě zastavil ostrým skluzem na polovině hřiště Tijany našeho Slaměnu. Za tento zákrok vyfasoval hráč z Vysočiny červenou kartu. Hned po faulu se na polovině hřiště strhla mela, kde málem došlo i na šarvátku.
Na konci zápasu si vytvořila ještě šanci obě mužstva. Nejdříve nacentroval Koudelka na Kroupu, ale jeho hlavičku brankář Vejmola na brankové čáře lapil. A poté z protiútoku chtěl zahrozit hostující Fortelný, jeho centr bezpečně odvrátil domácí Janíček.
Zápas nabízející divákům na stadionu, kteří opět vehementně podporovali náš mančaft, i u televizních obrazovek spoustu soubojů i šancí na obou stranách, skončil nerozhodně 1:1.