zbrojovka

V pátek večer hrajeme se Zbrojovkou

Už v pátek 8. listopadu navštívíme moravskou metropoli, kde se v 19 hodin utkáme se slavnou Zbrojovkou Brno. Čeká nás poslední ze trojice velmi těžkých zápasů se silnými soupeřiíů. Mini derby v Brně okoření i atmosféra pod umělým osvětlením.

Soupeř 15. kola Fortuna: Národní ligy má z posledních pěti utkání 4 výhry a k tomu skalp prvoligové Sigmy Olomouc, kterou porazil před měsícem v přátelském utkání 2:0. Psychicky proto může být hodně vysoko. Ve druhé nejvyšší soutěži patří týmu z Brna 4. příčka s 25 body a je také jedním z aspirantů na postup do 1. ligy. V tabulce mají Zbrojováci po čtrnácti zápasech 7 výher, 4 remízy, 3 prohry a skóre 28:16.

Naposledy jsme na brněnském stadionu prohráli 1:0, událo se tak v jarní části minulé sezony. Předtím jsme na podzim v domácím prostředí vyhráli 2:1. Může se zdát, že půjde o utkání, ve kterém bude rozhodovat jediná branka a že Brno více jak jeden gól nevstřelí. Ovšem nový brněnský trenér Miloslav Machálek je vyznavačem ofenzivního fotbalu a pod jeho vedením Zbrojovka dala ve třech zápasech 8 branek. V letošní sezoně se pan Machálek proti našemu mužstvu už jednou postavil. V 9. kole totiž trénoval ještě tým SK Líšeň. Tehdy jsme prohráli v Líšni vysoko 3:0. Brněnský lodivod je prostějovským divákům velmi známou tváří, protože se jedná o našeho rodáka. Blíže jsme o něm psali právě před utkáním 9. kola s Líšní. Po poslední vysoké prohře s mančaftem, který kouč Machálek trénoval, je tedy docela možné, že zná recept jak na náš tým. Je také návštěvníkem našich zápasů a v jeho poznámkovém bloku se tak slovo Prostějov asi často skloňuje.

Zbrojováci v letošní sezoně nepoznali na domácím hřišti ještě přemožitele. Mimo jiné se čeká i velká divácká kulisa ze strany brněnských fanoušků. V náš neprospěch hraje i absence prostějovského kapitána Poláka. Eskáčko to tedy nebude mít rozhodně lehké!

FC Zbrojovka Brno naposledy vyhrála s Vyšehradem 4:1 a nastoupila v této základní sestavě: Floder – Baris, Šural, Šmíd, Eismann – Fousek, Vaněk, Sedlák, Šumbera – Růsek, Přichystal.

S brněnským klubem je také spjata kariéra naší prostějovské legendy a nedávno vyhlášeného historicky nejlepšího fotbalisty Prostějova Václava Václavíčka. Tento player prožil převážnou většinu své kariéry v brněnském klubu a s ním také dosáhl největších úspěchů, když nepočítáme úspěchy v československé reprezentaci.

Náš tým se, ale aktuálně může pyšnit velmi příznivými výsledky se silnými soupeři. V předešlém kole totiž potrápilo Vysočinu Jihlava a remizovalo s ní 1:1. Před ní jsme vyhráli dokonce na půdě Hradce Králové 2:1 a kolo předtím vyhráli rovněž 2:1 a to na domácím trávníku se Žižkovem. Našemu áčku patří před posledním kolem podzimní části (nepočítáme předkolo s Vlašimí) 10. příčka. Ve statistikách máme na kontě 18 bodů, 4 výhry, 6 remíz, 4 prohry a skóre 16:19. Díky takovému počtu utkání, ve kterých jsme se rozešli se soupeřem smírně, jsme nejčastěji remizující mančaft soutěže. Se Zbrojovkou Brno budeme také bojovat minimálně o bod do tabulky Fortuna:Národní ligy.

1.SK Prostějov naposledy nastoupil v této základní sestavě: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Pašek, Slaměna, Sus, Polák, Koudelka – Rolinc.