Po reprezentační přestávce nás čeká poslední zápas podzimu

Poslední listopadovou neděli 24.listopadu hrajeme ve Vlašimi. Závěrečný zápas podzimu po reprezentační pauze nás čeká na půdě FC Sellier a Bellot Vlašim ve 13:30 hodin.

Mančaft, se kterým se utkáme v rámci 16. kola Fortuna:Národní ligy, si odnesl z posledního střetnutí v Jihlavě porážku 4:1. Předtím dokázal ovšem porazit silnou Viktorii Žižkov na svém stadionu 2:1. Jde tedy o nevyzpytatelného a nebezpečného soupeře se kterým si nebude radno zahrávat. Tamní trenér si pochvaloval reprezentační přestávku, ve které mohl svoje ovečky na zápas s naším Eskáčkem důkladně připravit. Kouč Šmejkal vidí totiž utkání jako velmi důležité a chce v něm za každou cenu uspět.

Tým hrající na stadionu v Kollárově ulici okupuje po patnácti kolech čtrnáctou příčku. Bilancuje tedy na hranici sestupových vod. Na kontě má 11 bodů za 3 výhry, 2 remízy a 10 proher. Vstřelil 13 branek a inkasoval 27 gólů.

Historie fotbalového klubu z Vlašimi skýtá mnoho zajímavých trenérských es. Uveďme například jména jako Martin Hašek, Vlastimil Petržela, Michal Horňák, Martin Frýdek nebo Roman Nádvorník. Těmito lodivody se náš soupeř může pyšnit.

FC Sellier a Bellot Vlašim naposledy nastoupil v této základní sestavě: Bačkovský – Kadlec, Štochl, Broukal, Pilík – Janda, Breda, Januška, Blecha – Plachý, Fotr.

Naše mužstvo má za sebou trio asi nejtěžších utkání podzimu. Každý z těchto zápasů měl jiný závěr. V Hradci Králové jsme vyhráli (2:1), s Jihlavou remizovali (1:1) a v Brně prohráli (5:0). Teď nás čeká papírově slabší Vlašim. Jenže tým hrající pod bájnou horou Blaník nechce o body v žádném případě přijít. Takže po nedělním poledni, kdy se očekává chladné počasí, bude na trávníku i přes tuhle skutečnost pěkně horko.

Borcům z Prostějova patří desátá příčka. Za patnáct zápasů máme 18 bodů a to díky 4 vítězstvím, 6 remízám a 5 prohrám. A záporné skóre 16:24 bychom také rádi vylepšili.

1.SK Prostějov naposledy nastoupil v této základní sestavě: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský – Pašek, Slaměna, Kotouč, Pernatskyi, Střeštík – Kroupa.