Karviná

1.SK Prostějov – MFK Karviná 2:3

Naši borci dnes nestačili na MFK Karviná. Prvoligový tým je v prvním poločase porazil 2:0 a ve druhé půli přidal třetí branku. Prostějov snižoval rozdíl gólem Radka Smékala a proměněnou penaltou Jana Koudelky.

1. SK Prostějov – MFK Karviná 2:3 (0:2)

Branky: 67′ Smékal, 86′ Koudelka – 6′ Lingr, 45+1′ Eduardo, 56′ Petráň.

Sestavy

1. SK Prostějov: Bréda (70′ Peka) – Pašek (45′ Biolek) , Machynek, Hloch, Lutonský – Kiška (62′ Smékal), Dittmer (45′ Zapletal), Polák (45′ Koudelka), Slaměna (62′ Pernatskyi), Matoušek (62′ Sečkář) – Kroupa (45′ Píchal).

MFK Karviná: Pastornický (46′ Neuman) – Ndefe, Eduardo (46′ Stropek), Janečka (46′ Rundić), Čonka (46′ Moravec) – Hanousek, Bukata (46′ Jean Mangabeira) – Ba Loua (46′ Putyera), Lingr (46′ Kubala), Vukadinović (46′ Petráň) – Krstovski.

Reportáž ze zápasu

První gól Karviné začal u Marka Hanouska, který podržel míč a mezi stopery přihrál na hranici vápna Ondřeji Lingrovi. Ten bez potíží otevřel skóre. Druhou branku našeho soupeře přidal hlavou brazilský stoper Eduardo v poslední minutě první půle, když si na zadní tyči našel míč po rohu Vukadina Vukadinoviće.

Ve druhém poločase ještě Karvinští zvýšili na tříbrankový rozdíl díky Michalu Petráňovi.

Pak přišly chvíle našeho týmu. Po centru z levé strany a střele Honzy Koudelky ještě gólman Neuman míč reflexivně vyrazil, jenže pouze před sebe, odkud důrazný Smékal dorazil míč za záda Neumana. Koudelka pak v závěru duel zdramatizoval výsledek suverénně proměněnou penaltou po faulu Jeana Mangabeiry.

Hodnocení trenérů

Pavel Šustr (trenér 1. SK Prostějov): „V dnešním zápase jsme se daleko více zaměřili na držení míče. Chtěli jsme být daleko konstruktivnější v rozehrávce a pomocí rychlé kombinace se dostávat do zakončení. To se nám v některých fázích zápasu dařilo více, v některých méně, ale obecně se ukázalo, že v tom máme stále velké rezervy.
Zápas byl poměrně vyrovnaný. Paradoxně myslím, že byť jsme dnes prohráli, byli jsme poprvé daleko aktivnější s míčem a měli jsme také procentuálně vyšší držení míče než v předešlých utkáních. Dnes rozhodly chyby, které by se nám neměly stávat. První branka – špatně  obsazený hráč ve vápně. Druhou a třetí jsme dostali po standardních situacích, takže nedůslednost. I na tomto musíme zapracovat.“

Juraj Jarábek (trenér MFK Karviná): „Dobrá a konečně hlavně vítězná partie. S výkonem v první půli jsem byl spokojený, ale i po změně stran se v naší hře objevovaly věci z tréninku. Mrzí mě pouze lacině obdržené góly. Pozitivní jsou tři vstřelené góly, ale to nic nemění na situaci, že útočníka stále hledáme.“