dubnica

FK Dubnica nad Váhom – 1. SK Prostějov 0:3

Ze Slovenska si dnes odvážíme cenné vítězství. Proti druholigové Dubnici nad Váhom se nám podařilo urvat výhru 3:0, a to díky přesným zásahům Koudelky, Kroupy a ke konci zápasu Lutonského.

FK Dubnica nad Váhom – 1. SK Prostějov 0:3 (0:1)

Branky: 8′ Koudelka, 57′ Kroupa, 89′ Lutonský.

Sestavy

FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Gašpar, Petro (Vrábel), Švec, Václav – Janco, Matúš, Pleva, (Martinek), Vaculík (Knižka), Dávidík (Cyprian) – Hundák (Gáborík).

1. SK Prostějov: Bréda (45′ Mucha) – Pašek (45′ Zapletal), Machynek, Bialek, Sečkář – Koudelka (60′ Pernatskyi), Polák, Slaměna (65′ Dittmer), Lutonský – Kroupa (70′ Kiška), Šteigl.

Reportáž ze zápasu

Ještě před samotným odjezdem na zápas měl trenér Šustr plnou hlavu nepříjemných starostí. Sešla se mu totiž velká marodka a tak musel vykouzlit sestavu z velmi ořízlého kádru. Nejen, že chyběli Schuster, Sus, Rolinc a dva hráči na zkoušce Stříž a Teplý, ale ještě na poslední chvíli se k němu dostala omluvenka od univerzála Biolka, který onemocněl.

Naštěstí to na kvalitě hry neubralo. Hned od úvodního hvizdu jsme ovládali hru. Naši hráči si vypracovali dostatek brankových situací a jen díky nedůrazu a nepřesnosti v koncovce byl stav po prvním poločase pouze 1:0 pro naše barvy. O branku se postaral už v 8. minutě Koudelka. Ten natáhl z 18 metrů a pěknou střelou poslal míč do sítě.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Naši borci byli stále lepším týmem. Byli silnější na míči a předvedli několik pěkných akcí. Z jedné z nich se vyklubala i naše druhá branka. Po přihrávce Lutonského se dokázal prosadit i náš sniper Kroupa. Dobrý výkon Eskáčka zaslouženě korunoval v závěru třetí brankou Lutonský.

Hodnocení zápasu

Trenér Pavel Šustr (1. SK Prostějov): „V Dubnici jsme sehráli výkonově i výsledkově nejlepší utkání zimní přípravy. Hráči předvedli několik velmi dobrých akcí a plnili, co jsme si řekli v kabině. Byli jsme silní na míči a dobře jsme kombinovali. Určitě u nás teď vládne určitá spokojenost, ale zatím to nic neznamená, pokračujeme v práci a musíme ještě spoustu věci zdokonalit.“

Autor jedné z našich branek Jan Koudelka (1. SK Prostějov): „Dnešní zápas se hodnotí dobře, protože jsme ho vyhráli 3:0. Myslím si, že oproti tomu, co jsme předvedli v úterý proti Pohronie, to bylo úplně o něčem jiném. Hráli jsme to, co jsme chtěli a vycházelo nám to. Dali jsme tři góly, to je v přípravě dobré. Celkově byl dnešní zápas z naší strany dobrý a na tom, co jsme předvedli, se dá stavět.“