Skaštice

TJ Skaštice – 1. SK Prostějov 0:13

Náš A tým dnes rozstřílel divizní Skaštice. Prostějovská sestava, v níž chyběla řada opor, udržela čisté konto a naopak naši hráči se mohli radovat celkem ze 13 branek.

TJ Skaštice – 1. SK Prostějov 0:13 (0:6)

Branky: 8′ Píchal, 20′ Šteigl, 22′ Lutonský, 32′ Šteigl, 35′ Lutonský, 42′ Šteigl, 50′ Šteigl, 52′ Šteigl, 70′ Pernatskyi, 75′ Slaměna, 80′ Koudelka, 88′ Šteigl, 90′ Píchal.

Sestava 1. SK Prostějov: Peka – Zapletal, Bialek, Machynek, Stříž – Koudelka, Dittmer, Slaměna, Lutonský – Píchal, Šteigl.
Střídali: Aleksijević, Krhulenko, Pernatskyi, Rus, Kovář.

Informace k zápasu

Původně bylo v plánu přípravy odehrát utkání se slovenskou Senicí, ta však domluvený a potvrzený zápas zrušila. Bohužel tak učinila v době, kdy všechny druholigové, případně třetiligové celky měly přípravu hotovou. Sehnat adekvátního soupeře tak bylo přes veškerou snahu nemožné.

Hrát zápas, byť proti papírově slabšímu soupeři, je vždy lepší než běhání po lese, a tak se podařilo zajistit divizní Skaštice. Těmto se sluší poděkovat za vstřícnost a ochotu se našemu druholigovému celku postavit.

Volno dnes dostali zkušený Kroupa s Polákem, oba brankáři a mnozí další, naopak první start v mužské kategorii si připsal dorostenec Kovář , hrál na výpomoc zaskakující bývalý hráč našeho celku Rus, v bráně na posledních 15 minut mladíčka Peku vystřídal matador Aleksijević.

Hodnocení zápasu

Pavel Šustr (trenér 1. SK Prostějov): “Dnes dostali volno starší kluci, vcelku nás trápí i marodka, příležitost tak dostal dorostenec Kovář, kterému dáme příležitost celý týden i v tréninku. Jinak kluci utkání odehráli s chutí, potěšující je že i přes jasný výsledek a jednoznačný průběh jsme hráli až do konce a nic nevypustili. Samozřejmě kvalitnější soupeř by nás potrápil mnohem více. Utkání, ale dobře zapadlo do celého tréninkového procesu končícího týdne a splnilo tak svůj účel. Díky patří také soupeři, který to měl těžké, ale statečně se rval až do poslední minuty.”